Informacje
 • Prognoza pogody na dzisiaj:
  zimne strugi deszczu ze śniegiem

  19-11-2017 06:44 W kotlinach górskich do południa zalegną mgły

  Mgły pojawią się w kotlinach

  Foto: Pexels (CC BY 1.0)/ Lum3n.com, film: TVN Meteo

  W niektórych regionach będzie pogodnie, w innych - spadnie deszcz ze śniegiem. Z uwagi na niskie temperatury przed wyjściem z domu warto przygotować się na chłodną aurę.

  Dziś w Małopolsce, na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie będzie dość pogodnie. W pozostałych regionach aura okaże się pochmurna z lokalnymi przejaśnieniami. Na północy i zachodzie spadnie deszcz ze śniegiem, a na pozostałym obszarze popada przelotny deszcz. W górach natomiast posypie śnieg. W kotlinach śródgórskich mgły mogą utrzymywać się do południa. Temperatura wyniesie od 2 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, w porywach 40-60 km/h, zachodni. W strefie brzegowej możliwe są porywy do 70 km/h. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 992 hPa.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza będzie bardzo wysoka. Wyniesie od poniżej 90 procent na południowym wschodzie, do ponad 90 proc. w pozostałych regionach kraju. W całej Polsce będzie chłodno, a biomet okaże się niekorzystny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  DZIEŃ: pochmurno i opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 5 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 40-60 km/h, z zachodu. Ciśnienie spada, w Gdańsku, w południe 997 hPa.

  KRAKÓW

  DZIEŃ: pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 4 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 40-60 km/h, zachodni. Ciśnienie spada, w południe 980 hPa.

  POZNAŃ

  DZIEŃ: pochmurno i deszcz. Temperatura maksymalna 5 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 40-60 km/h, z zachodu. Ciśnienie spada, w południe 995 hPa.

  WARSZAWA

  DZIEŃ: na ogół pochmurno (rano możliwe przejaśnienia) i opady deszczu. Temperatura maksymalna 4 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 40-60 km/h, zachodni. Ciśnienie spada, w południe 992 hPa.

  WROCŁAW

  DZIEŃ: pochmurno i deszcz. Temperatura maksymalna 5 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 40-60 km/h, zachodni. Ciśnienie w południe 993 hPa, spada.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez Polskę przejdzie zimny front, za którym z północy dotrze do nas ochłodzeni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...