Informacje
 • Prognoza pogody na dziś:
  zagrzmi w przeważającej części kraju

  20-07-2018 06:35 Na termometrach do 27 stopni

  Na wschodzie deszcz i burze

  Visual Hunt (CC0 1.0)

  Burze pojawią się w ciągu dnia w centralnej i wschodniej części kraju. Towarzyszący im wiatr będzie porywisty. Oprócz tego popada deszcz.

  W piątek mieszkańcy regionów zachodnich mogą spodziewać się słonecznej aury. W pozostałych obszarów wystąpią opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Temperatura osiągnie od 24 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim do 27 stopni na Suwalszczyźnie i Podlasiu. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr. W porywach burzowych będzie mógł jednak powiać mocniej, do 90 kilometrów na godzinę.

   

  Zróżnicowane warunki biometeorologiczne

  Największą wilgotność odczują mieszkańcy regionów wschodnich - powyżej 80 procent. Zmniejszy się w kierunku zachodnim. Na wschodzie będzie parno, w centrum gorąco, a na zachodzie - sucho. Warunki biometeorologiczne będą zróżnicowane, we wschodnich regionach okażą się niekorzystne, a w zachodnich - neutralne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Przelotny deszcz lub burza. Temperatura wzrośnie do 26 st. C. Wiejący z północnego zachodu wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany, ale w porywach burzowy powieją z prędkością do 90 km/h. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 997 hPa.

  POZNAŃ

  Będzie pogodnie. Na termometrach mieszkańcy Poznania zobaczą 26 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr. Ciśnienie waha się, w południe barometry pokażą 1002 hPa.

  GDAŃSK

  Popada przelotny deszcz. Temperatura dojdzie do 25 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie waha się, w południe barometry wskażą 1011 hPa.

  WROCŁAW

  Zapowiada się pogodny dzień. Termometry pokażą 26 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr. Ciśnienie waha się, w południe barometry pokażą 999 hPa.

  KRAKÓW

  Przelotny deszcz lub burza. Na termometrach mieszkańcy Krakowa zobaczą 25 st. C. Północno-zachodni wiatr przeważnie będzie słaby i umiarkowany, jednak podczas burz może powiać mocniej do 90 km/h. Ciśnienie waha się, w południe barometry pokażą 985 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...