Informacje
 • Prognoza pogody na dziś:
  zagrzmi w przeważającej części kraju

  20-07-2018 06:35 Na termometrach do 27 stopni

  Na wschodzie deszcz i burze

  Visual Hunt (CC0 1.0)

  Burze pojawią się w ciągu dnia w centralnej i wschodniej części kraju. Towarzyszący im wiatr będzie porywisty. Oprócz tego popada deszcz.

  W piątek mieszkańcy regionów zachodnich mogą spodziewać się słonecznej aury. W pozostałych obszarów wystąpią opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Temperatura osiągnie od 24 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim do 27 stopni na Suwalszczyźnie i Podlasiu. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr. W porywach burzowych będzie mógł jednak powiać mocniej, do 90 kilometrów na godzinę.

   

  Zróżnicowane warunki biometeorologiczne

  Największą wilgotność odczują mieszkańcy regionów wschodnich - powyżej 80 procent. Zmniejszy się w kierunku zachodnim. Na wschodzie będzie parno, w centrum gorąco, a na zachodzie - sucho. Warunki biometeorologiczne będą zróżnicowane, we wschodnich regionach okażą się niekorzystne, a w zachodnich - neutralne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Przelotny deszcz lub burza. Temperatura wzrośnie do 26 st. C. Wiejący z północnego zachodu wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany, ale w porywach burzowy powieją z prędkością do 90 km/h. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 997 hPa.

  POZNAŃ

  Będzie pogodnie. Na termometrach mieszkańcy Poznania zobaczą 26 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr. Ciśnienie waha się, w południe barometry pokażą 1002 hPa.

  GDAŃSK

  Popada przelotny deszcz. Temperatura dojdzie do 25 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie waha się, w południe barometry wskażą 1011 hPa.

  WROCŁAW

  Zapowiada się pogodny dzień. Termometry pokażą 26 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr. Ciśnienie waha się, w południe barometry pokażą 999 hPa.

  KRAKÓW

  Przelotny deszcz lub burza. Na termometrach mieszkańcy Krakowa zobaczą 25 st. C. Północno-zachodni wiatr przeważnie będzie słaby i umiarkowany, jednak podczas burz może powiać mocniej do 90 km/h. Ciśnienie waha się, w południe barometry pokażą 985 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...