Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: z nieba poleje się żar. Pojawią się też burze

  26-08-2019 06:30 Biomet okaże się na ogół niekorzystny
  Prognoza pogody na wtorek Foto: flickr.com (CC BY-SA 2.0)/Nicolas Valdes | Video: tvnmeteo.pl

  W poniedziałek na termometrach zobaczymy maksymalnie 32 stopnie Celsjusza. Na południu Polski pojawią się też burze - lokalnie z gradem.

  Polska pozostanie w obszarze podwyższonego ciśnienia związanego z wyżem Corina, którego centrum znajduje się nad zachodnia Rosją. Z południowego wschodu będzie do nas płynąć gorące zwrotnikowe powietrze.

  Do 32 stopni

  W poniedziałek na południu i południowym zachodzie kraju synoptycy prognozują burze - lokalnie z gradem - podczas których może spaść od 10 do 50 litrów wody na metr kwadratowy. Z nieba poleje się żar. Na termometrach zobaczymy od 27 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 30 st. C w centrum, aż do 32 st. C na Ziemi Lubuskiej. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, południowo-wschodni, który w porywach burzowych rozpędzi się do 80-100 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Na przeważającym obszarze kraju wilgotność powietrza wyniesie 60 procent, jedynie na południu wzrośnie do 70 procent. W całym kraju odczujemy gorąc, a na południu będzie parno. Warunki biometeo przeważnie będą niekorzystne, jedynie na północnym wschodzie okażą się neutralne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pogodnie, temperatura wzrośnie do 30 st. C. Powieje wschodni, słaby i umiarkowany, a okresami silniejszy wiatr. Ciśnienie około południa dojdzie do 1010 hPa, będzie wolno spadać.

  TRÓJMIASTO

  Pogodnie, termometry wskażą maksymalnie 27 st. C. Wiatr będzie wschodni, słaby i umiarkowany, a okresami silniejszy. Ciśnienie około południa osiągnie 1024 hPa, będzie wolno spadać.

  POZNAŃ

  Pogodnie, temperatura wyniesie maksymalnie 30 st. C. Wiatr będzie wschodni, słaby i umiarkowany, a okresami silniejszy. Ciśnienie około południa dojdzie do 1010 hPa, będzie wolno spadać.

  WROCŁAW

  Synoptycy prognozują kłębiaste małe i umiarkowane zachmurzenie, wzrastające do dużego. Niewykluczone są przelotne opady deszczu, a nawet burza. Termometry wskażą 31 st. C. Powieje wschodni, słaby i umiarkowany, a okresami silniejszy wiatr. Ciśnienie około południa dojdzie do 1005 hPa, będzie wolno spadać.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie będzie kłębiaste małe i umiarkowane, wzrastające do dużego. Możliwe są przelotne opady deszczu i burza. Termometry pokażą 30 st. C. Powieje wschodni, słaby i umiarkowany, a okresami silniejszy wiatr. Ciśnienie około południa dojdzie do 993 hPa, będzie wolno spadać.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy s...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....