Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: Xenia części z nas zagwarantuje słońce. Miejscami zagrzmi, lokalnie będzie 17 st. C

  11-06-2015 06:20 Na termometrach odnotujemy od 17 do 26 st. C

  Na niebie mogą pojawić się chmurki

  Flickr(CC BY 2.0)/Pacheco

  Pogoda w czwartek nie szykuje nam wiele atrakcji. Będzie na ogół słonecznie, a deszcz i burze prognozowane są jedynie w nielicznych miejscach. Nie wszędzie temperatura w ciągu dnia przekroczy 20 stopni.

  - Polska pozostanie pod wpływem wyżu Xenia z centrum w rejonie Wysp Brytyjskich. Tylko południe kraju będzie w płytkiej zatoce niżowej z chłodnym frontem, związanej z niżem znad Zatoki Biskajskiej. Z północnego wschodu płynie dość chłodne powietrze polarne - prognozuje synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek.

  We czwartek na niebie będzie dominować słońce. Jedynie na południu Polski może się bardziej chmurzyć. Na Podkarpaciu, w Małopolsce i na Górnym Śląsku zagrzmi i popada. Synoptyk prognozuje, że spadnie do 10 l/mkw. deszczu. Poza tym wyładowaniom może towarzyszyć silny wiatr. Miejscami osiągnie prędkość do 80 km/h.

  Na termometrach zobaczymy od 17 st. C na Pomorzu, przez 21 st. C na Suwalszczyźnie, 24 st. C w centrum kraju po 26 st. C na Podkarpaciu.

  Nie wszędzie biomet będzie dobry

  Najniższa wilgotność powietrza prognozowana jest dla centralnej Polski. Im dalej na południowy wschód lub północny zachód, tym bardziej będzie rosnąć. Maksymalnie przekroczy 60 proc.

  Warunki biometeo niemal w całym kraju będą korzystne. Jednak na południowym wschodzie Polski biomet może dać się we znaki meteopatom. W tej części kraju wrażliwi na pogodę poczują senność i zmęczenie.

  Prognoza dla wybranych miast Polski

  WARSZAWA

  Pogodnie. Temperatura maksymalna: 24 st. C. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w Warszawie około południa 1007 hPa, lekko spada.

  TRÓJMIASTO:

  Pogodnie, zachmurzenie kłębiaste małe. Temperatura maksymalna:  22 st. C. Wiatr z kierunków północnych, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe w Gdańsku 1021 hPa, spada.

  POZNAŃ

  Pogodnie. Temperatura maksymalna: 24 st. C. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 1010 hPa, lekko spada.

  WROCŁAW

  Pogodnie. Temperatura maksymalna: 25 st. C. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 1005 hPa, lekko spada.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie umiarkowane, przejściowo wzrastające do dużego, możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna: 24 st. C. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 991 hPa, lekko spada.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...