Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: upalny dzień, miejscami zagrzmi

  24-08-2019 06:17 Biomet będzie korzystny
  Prognoza pogody na wtorek Foto: Flickr.com (CC0)/public domain | Video: tvnmeteo.pl

  Sobota w całym kraju będzie gorąca, a miejscami upalna. Na południu kraju może się chmurzyć i zagrzmieć. Pogoda wpłynie korzystnie na nasze samopoczucie.

  W sobotę na Podkarpaciu i w Małopolsce okresami może się chmurzyć. W Tatrach i miejscami na Podhalu, w Orawie i Spiszu możliwe są burze. Spadnie w nich od 10 do 20 litrów wody na metr kwadratowy deszczu, a porywy wiatru będą wiać z prędkością do 60-80 kilometrów na godzinę. W pozostałych regionach powinno być na ogół pogodnie. Na termometrach zobaczymy od 25 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany, wschodni wiatr.

  Warunki biometeorologiczne

  Na przeważającym obszarze kraju wilgotność powietrza wyniesie około 50 procent. W części północnej Polski odczujemy gorąco, a w południowej - upał. Biomet dopisze w całym kraju.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Słonecznie. Temperatura maksymalna osiągnie 26 st. C. Powieje słaby i umiarkowany ze wschodu. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 1026 hPa.

  KRAKÓW

  Słonecznie. Temperatura maksymalna 30 st. C. Ze wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie spada, w południe dojdzie do 993 hPa.

  POZNAŃ

  Słonecznie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 28 st. C. Ze wschodu wiać będzie słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 1013 hPa.

  WARSZAWA

  Słonecznie. Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy 27 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr ze wschodu. Ciśnienie spada, w południe dosięgnie 1012 hPa.

  WROCŁAW

  Dużo słońca. Temperatura wyniesie maksymalnie 30 st. C. Wschodni wiatr będzie słaby i  umiarkowany. Ciśnienie w południe wyniesie 1008 hPa, będzie spadać.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...