Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: upał nie odpuści. Aura będzie gwałtowna

  02-08-2018 06:25 Prognozowane są burze z gradem
  Prognoza pogody na środę Foto: Shutterstock | Video: TVN Meteo

  Czwartek będzie kolejnym upalnym dniem. Temperatura dojdzie do 34 stopni Celsjusza. Zagrożeniem mogą być również gwałtowne burze z gradem, które prognozowane są dla większości regionów. Biomet będzie niekorzystny.

  W czwartek na krańcach północno-wschodnich kraju będzie pogodnie. W pozostałej części Polski pojawi się zachmurzenie kłębiaste umiarkowane wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu rzędu 10-40 litrów na metr kwadratowy. Prognozowane są burze z gradem, miejscami gwałtowne. Temperatura maksymalna wyniesie od 26 stopni Celsjusza nad samym morzem, 29 st. C na Pomorzu, Warmii i Suwalszczyźnie, przez 32 st. C w centrum kraju aż do 34 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr z kierunków wschodnich, słaby i umiarkowany, okresami powieje dość silnie. W burzach okaże się silny i rozpędzi się aż do 80-100 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza będzie wysoka na terenie całego kraju. Aura okaże się gorąca i parna, a warunki biometeorologiczne niekorzystne we wszystkich regionach.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Ma być zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami z gradem. Termometry pokażą maksymalnie 31 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny. Ciśnienie w Warszawie około południa wyniesie 1008 hPa, waha się.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami z gradem. Termometry pokażą maksymalnie 29 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny. Ciśnienie około południa wyniesie 1022 hPa, waha się.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami z gradem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 32 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny. Ciśnienie około południa wyniesie 1010 hPa, waha się.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami z gradem. Termometry pokażą maksymalnie 34 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny. Ciśnienie około południa wyniesie 1004 hPa, waha się.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami z gradem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 31 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny. Ciśnienie około południa wyniesie 991 hPa, waha się.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...