Informacje
 • Prognoza pogody na dziś:
  upał i burze z gradem

  12-08-2019 06:17 Biomet okaże się niekorzystny
  Prognoza pogody na środę Foto: PAP/EPA/FELIPE TRUEBA | Video: tvnmeteo.pl

  W wielu miejscach będzie upalnie. Nie zabraknie również burz z gradem.

  Poniedziałek upłynie pod znakiem przelotnych opadów deszczu i burz - lokalnie z gradem. Podczas wyładowań może spaść do 40 l/mkw. Termometry pokażą od 24 st. C na Pomorzu do 32 st. C na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy od zachodu skręcający na północno-zachodni, w porywach burzowych rozpędzi się do 90 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność w ciągu dnia odnotujemy na południowym wschodzie kraju, wyniesie około 70 procent. Zmniejszać się będzie w kierunku północno-zachodnim. Odczucie temperatury będzie zróżnicowane, im dalej na południe tym goręcej, poza tym będzie parno. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Przelotny deszcz lub burza. Na termometrach zobaczymy 28 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, w porywach burzowych powieje do 90 km/h. Ciśnienie spada, po południu wyniesie 1000 hPa.

  POZNAŃ

  Przelotny deszcz. Temperatura sięgnie 26 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr. Ciśnienie spada, po południu odnotujemy 1001 hPa.

  GDAŃSK

  Przelotny deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 24 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z zachodu. Ciśnienie spada, po południu na barometrach zobaczymy 1013 hPa.

  WROCŁAW

  Przelotny deszcz lub burza. Temperatura wzrośnie do 28 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych powieje do 90 km/h z północnego zachodu. Ciśnienie spada, po południu odnotujemy 999 hPa.

  KRAKÓW

  Przelotny deszcz lub burza. Termometry pokażą maksymalnie 32 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, w porywach burzowych powieje do 90 km/h. Ciśnienie spada, po południu odnotujemy 986 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...