Informacje
 • Prognoza pogody na dziś:
  upał, burze i ulewny deszcz

  10-08-2018 06:25 Biomet będzie niekorzystny
  Prognoza pogody na piątek Foto: tequilamike/Visualhunt (CC BY 2.0) | Video: TVN Meteo

  Piątek będzie miejscami upalny. Termometry pokażą do 33 stopni Celsjusza, a większości kraju wystąpią burze. Synoptycy prognozują, że może podczas nich spaść nawet do 60 litrów deszczu na metr kwadratowy.

   

  W ciągu dnia wszędzie może przelotnie popadać, zapowiadane są też burze, lokalnie z gradem. Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie opady mogą być intensywne, w granicach 60 litrów na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 24 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim do 33 st. C na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, południowy, od zachodu skręcający na zachodni. W porywach burzowych może powiać mocniej - do 90 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Największa wilgotność powietrza będzie na wschodzie - powyżej 80 procent. Zmniejszać się będzie w kierunku zachodnim, do poniżej 60 procent. Na zachodzie temperatura będzie subiektywnie odczuwalna jako ciepła, a na wschodzie jako upalna. Wszędzie warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Przelotny deszcz lub burza. Na termometrach maksymalnie będzie 31 st. C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, w porywach burzowych może powiać z prędkością do 90 km/h, południowy. Ciśnienie waha się, po południu wyniesie 1005 hPa.

  POZNAŃ

  Przelotny deszcz lub burza. Najwyższa spodziewana temperatura wyniesie 26 st. C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany, powieje z południa, W porywach burzowych może powiać mocniej - do 90 km/h. Ciśnienie waha się, po południu barometry pokażą 1008 hPa.

  GDAŃSK

  Przelotny deszcz lub burza. Temperatura wzrośnie do 25 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południa. W porywach burzowych może wiać z prędkością do 90 km/h. Ciśnienie waha się, po południu osiągnie 1016 hPa.

  WROCŁAW

  Przelotny deszcz lub burza. Temperatura dojdzie do 28 st. C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany, południowy. W porywach burzowych osiągnie do 90 km/h. Ciśnienie rośnie, po południu wyniesie 1004 hPa.

  KRAKÓW

  Przelotny deszcz lub burza. W najcieplejszej chwili termometry pokażą 33 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, który w porywach burzowych może osiągnąć 90 km/h. Wiać będzie z południa. Ciśnienie waha się, po południu osiągnie wartość 991 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Anna Szymczak
  w każdą pogodę uwierzę pod warunkiem że zachaczy o Zieloną Górę centrum od kilku miesięcy nic zero deszczu
  ~ania sz /2018-08-09 20:23

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...