Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: szykujcie parasole. Miejscami zagrzmi i spadnie grad

  07-07-2017 06:34 Termometry wskażą 27 stopnie

  Burze nadciągają do Polski

  Foto: Flickr (CC BY 2.0) / Luis Romero, film: TVN Meteo

  W ciągu dnia pogoda będzie zróżnicowana. Na zachodzie, południu i w Polsce centralnej może popadać deszcz. Lokalnie zagrzmi. Odczujemy niekorzystne warunki biometeorologiczne.

  Zachmurzenia będzie zmienne, lecz w wielu regionach zaświeci słońce. Na Lubelszczyźnie, Warmii, Mazurach i Podlasiu nie powinno padać. Poza tym spadnie deszcz. W województwach zachodnich i centralnych mogą pojawić się także burze, w trakcie których prognozuje się opad rzędu 10-20 l/mkw. oraz porywy wiatru o prędkości do 80 km/h. Na Ziemi Lubuskiej i Śląskiej możliwy jest grad. Temperatura w całym kraju przekroczy 20 st. C. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 21 st. C na Suwalszczyźnie, przez 23-24 st. C w centrum, po 26-27 na południu i południowym wschodzie. Wiatr, słaby i umiarkowany, powieje z południa. Ciśnienie spada, w południe na barometrach w Warszawie zobaczymy 1002 hPa.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza prognozowana na dzień wyniesie około 90 procent na zachodzie kraju. Im dalej w stronę Polski centralnej i wschodniej, tym powietrze będzie mniej wilgotne. Wszędzie odczujemy komfort termiczny. W całym kraju pogoda wpłynie na nasze samopoczucie niekorzystnie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast:

  WARSZAWA

  Rano będzie słonecznie, w ciągu dnia zachmurzenie wzrośnie do dużego. Pod wieczór prognozowane są opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 24 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, powieje z południa. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1002 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Rano będzie pogodnie, w ciągu dnia zachmurzenia wzrośnie do dużego. Prognozowany jest opad deszcz.

  Słupki rtęci podskoczą maksymalnie do 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z południa. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1015 hPa.

  KRAKÓW

  Rano będzie pogodnie, w ciągu dnia zachmurzenie wzrośnie do dużego. Przelotnie popada, mogą pojawić się burze (w trakcie nich spadnie 10-20 l.mkw. deszczu i porywisty wiatr o prędkości do 80 km/h). Temperatura maksymalna wyniesie 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 986 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie szybko wzrośnie do dużego. Pojawi się przelotny deszcz, możliwe są burze. Podczas nich spadnie do 10-20 l/mkw. deszczu. Wiatr osiągnie porywy do 80 km/h. Słupki rtęci podskoczą maksymalnie do 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z południa. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1002 hPa.

  WROCŁAW

  Na ogół będzie pochmurno z przelotnym deszczem i burzami. Podczas nich spadnie do 10-30 l/mkw. Porywy wiatru dojdą do 90 km/h. Możliwy jest grad. Temperatura maksymalna wyniesie 25 st. C. Południowy wiatr powieje słabo i umiarkowanie. Ciśnienie spada, w południe barometry odnotują 999 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Afrykański żar zostanie w Polsce także przez najbliższe dni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....