Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: przelotne opady, miejscami powieje porywisty wiatr

  26-03-2019 06:24 Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne
  Prognoza pogody na lany poniedziałek Foto: Arun Kuchibhotla/ Unsplash | Video: tvnmeteo.pl

  W wielu regionach Polski pojawią się przelotne opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 10 stopni Celsjusza.

  Pogodny wtorek prognozowany jest jedynie na Pomorzu Zachodnim. W pozostałych regionach pojawią się opady deszczu, a na wschodzie Polski deszczu ze śniegiem. Opady nie powinny być większe niż 1-5 litrów na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna sięgnie od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 10 stopni na Dolnym Śląsku. Północno-zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny. W porywach może rozpędzać się do 60 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Największa wilgotność względna powietrza wystąpi na zachodzie i południowym zachodzie Polski. W całym kraju odczujemy chłód, wilgoć i wiatr. Pogoda wpłynie niekorzystnie na nasze samopoczucie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 7 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr, którego porywy mogą rozpędzać się do 60 km/h, powieje z północnego zachodu. Po południu ciśnienie będzie wahać się w okolicy 1003 hPa.

  POZNAŃ

  Przelotny deszcz, termometry pokażą maksymalnie 8 st. C. Z północnego zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr, który w porywach może osiągać do 60 km/h. Po południu barometry wskażą około 1009 hPa.

  GDAŃSK

  Przelotny deszcz, temperatura maksymalna sięgnie 6 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatrp owieje z północnego zachodu. W porywach może rozpędzać się do 60 km/h. Po południu ciśnienie wyniesie około 1015 hPa.

  WROCŁAW

  Przelotny deszcz, na termometrach zobaczymy maksymalnie 10 st. C. Północno-zachodni wiatr powieje umiarkowanie i dość silnie. Jego porywy mogą osiągać do 60 km/h. Po południu ciśnienie będzie oscylować w okolicy 1007 hPa.

  KRAKÓW

  Przelotny deszcz, temperatura maksymalna wyniesie 8 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z północnego zachodu. Po południu ciśnienie będzie wahać się w okolicy 991 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...