Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: przelotne opady i burze, do 26 stopni

  27-05-2019 06:04 Biomet będzie niekorzystny
  Prognoza pogody na poniedziałek Foto: Mary and Andrew/flickr.com (CC BY 2.0) | Video: tvnmeteo.pl

  W poniedziałek możliwe będą przelotne opady deszczu i burze. Temperatura sięgnie maksymalnie 26 stopni Celsjusza. Pogoda nie będzie korzystnie wpływać na nasze samopoczucie.

  W poniedziałek możemy spodziewać się zmiennego zachmurzenia. Możliwe są przelotne opady deszczu i burze, podczas których wystąpią opady deszczu rzędu 30 litrów na metr kwadratowy. Wiatr w porywach burzowych osiągnie 60-80 kilometrów na godzinę. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 stopni Celsjusza na Pomorzu do 26 st. C na Podkarpaciu. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany. Powieje z południowego zachodu. Ciśnienie spadnie, w południe odnotujemy 995 hPa.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Synoptycy prognozują wysoką wilgotność względną powietrza. W wielu miejscach przekroczy 90 procent. W całym kraju odczujemy komfort termiczny, a warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Przelotny deszcz. Temperatura nie przekroczy 19 st. C. Wiać będzie słabo i umiarkowanie, z południowego zachodu. Ciśnienie będzie się wahać, w Gdańsku, w południe na barometrach zobaczymy 1006 hPa.

  KRAKÓW

  Synoptycy prognozują przelotne opady deszczu. Możliwa jest burza, w czasie której spadnie do 30 litrów deszczu na metr kwadratowy i wiatr rozpędzi się do 80 km/h. Temperatura maksymalna sięgnie 25 st. C. Z południowego zachodu wiać będzie słabo i umiarkowanie. Ciśnienie spadnie, w południe 981 barometry pokażą hPa.

  POZNAŃ

  Przelotny deszcz i burza, w trakcie której możemy spodziewać się opadów do 30 litrów deszczu na metr kwadratowy. W porywach burzowych może wiać do 80 km/h. Termometry wskażą maksymalnie 22 st. C. Południowo-zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany. Ciśnienie spadnie, w południe sięgnie 997 hPa.

  WARSZAWA

  Zachmurzenie zmienne. Synoptycy prognozują przelotny deszcz i burze z opadami deszczu do 10-20 litrów na metr kwadratowy. W porywach burzowych powieje do 60-80 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie 23 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie spadnie, w południe wyniesie 995 hPa.

  WROCŁAW

  Przelotny deszcz i burza, w czasie której spadnie do 30 litrów deszczu na metr kwadratowy i powieje do 80 km/h. Termometry pokażą maksymalnie 24 st. C. Słabo i umiarkowanie powieje z południowego zachodu. Ciśnienie spadnie, w południe będzie 994 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Kolejna już tej wiosny wizyta zimna z północy zacznie się w świąteczny poniedzia...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...