Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: przelotne opady,
  do 18 stopni

  28-04-2019 06:16 W całym kraju niekorzystny biomet
  Prognoza pogody na poniedziałek Foto: Michele Dorsey Walfred/flickr.com (CC BY 2.0) | Video: tvnmeteo.pl

  Niedziela zapowiada się pogodnie jedynie na zachodzie kraju. W pozostałych regionach możemy spodziewać się opadów deszczu. Lokalnie mogą wystąpić burze. Temperatura sięgnie maksymalnie 18 stopni Celsjusza.

  Niedziela przyniesie na zachodzie na ogół pogodną aurę. W pozostałych regionach popada przelotny deszcz, a na Suwalszczyźnie i Podlasiu zagrzmi. Na termometrach zobaczymy od 13 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 18 st. C na Suwalszczyźnie. Północno-zachodni wiatr będzie umiarkowany, w porywach burzowych rozpędzi się do 70 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Największą wilgotność powietrza, przekraczającą 70 procent, synoptycy prognozują dla północno-wschodnich regionów. Będzie ona spadać w kierunku południowo-zachodnim. W całej Polsce odczujemy chłód i wilgoć. Biomet w całym kraju ma być niekorzystny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Popada deszcz. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia osiągnie 16 st. C. Z północnego zachodu powieje umiarkowany wiatr, w porywach rozpędzi się do 50 km/h. Ciśnienie rośnie, po południu wyniesie 1003 hPa.

  POZNAŃ

  Słaby deszcz. Temperatura maksymalna dojdzie do 16 st. C. Wiatr będzie północno-zachodni, umiarkowany, w porywach powieje z prędkości do 50 km/h. Barometry po południu wskażą 1005 hPa, ciśnienie rośnie.

  GDAŃSK

  Przelotny deszcz. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie 14 st. C. Północno-zachodni, umiarkowany wiatr chwilami będzie się rozpędzał do 50 km/h. Ciśnienie po południu wyniesie 1014 hPa i rośnie.

  WROCŁAW

  Możemy liczyć na słońce. Temperatura dojdzie do 16 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach osiągnie do 50 km/h, północno-zachodni. Ciśnienie po południu wyniesie 1002 hPa i rośnie.

  KRAKÓW

  Przelotnie popada deszcz. Temperatura osiągnie w najcieplejszym momencie dnia 13 st. C. Powieje północno-zachodni, umiarkowany wiatr, w porywach rozpędzi się do 50 km/h. Wartość na barometrach po południu wyniesie 987 hPa, ciśnienie rośnie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...