Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: przed nami pochmurny dzień. Może zagrzmieć

  23-07-2019 06:17 Biomet przeważnie niekorzystny
  Prognoza pogody na wtorek Foto: PAP/EPA/PHILIPP GUELLAND | Video:  

  Wtorek w wielu regionach będzie pochmurny. Mogą pojawić się opady deszczu, a nawet burze. Temperatura wzrośnie do 27 stopni Celsjusza.

  Przed nami pochmurny wtorek - zachmurzenie będzie kłębiaste umiarkowane i duże. Na zachodzie kraju dzień upłynie bez opadów, w pozostałych regionach okresami wystąpią opady deszczu o sumie do pięciu litrów wody na metr kwadratowy. Na południu mogą pojawić się lokalne burze. Na termometrach zobaczymy od 20 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, Ziemi Łódzkiej i Górnym Śląsku, do 27 st. C na Ziemi Lubuskiej. Północno-zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie, tylko w burzach silnie, bo do 80 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność w ciągu dnia odnotujemy w pasie centralnym Polski - od Pomorza aż po Małopolskę wyniesie około 90 procent. Zmniejszać się będzie w kierunku wschodnim i zachodnim do około 80 procent. W prawie całym kraju odczujemy komfort termiczny, tylko na zachodzie będzie ciepło. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne, jedynie na zachodzie -  neutralne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, możliwy przelotny deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 23 st. C. Wiatr północno-zachodni, powieje słabo i umiarkowanie. Ciśnienie spada, około południa wyniesie 1005 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, przelotnie popada deszcz. Temperatura wzrośnie do 20 st. C. Powieje północno-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie spada, około południa na barometrach zobaczymy 1017 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, przelotnie popada deszcz. Termometry pokażą 24 st. C. Wiatr północno-zachodni, powieje słabo i umiarkowanie. Ciśnienie spada, około południa wyniesie 1009 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane. Termometry pokażą 26 st. C. Wiatr północno-zachodni, powieje słabo i umiarkowanie. Ciśnienie spada, około południa odnotujemy 1006 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, przelotnie popada deszcz. Na termometrach zobaczymy 21 st. C. Powieje północno-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie spada, około południa odnotujemy 994 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...