Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: popada i powieje, ale będzie nawet 11 stopni

  07-12-2018 06:30 Biomet będzie niekorzystny
  Prognoza pogody na sobotę Foto: mirabelka szuszu/Visualhunt | Video: tvnmeteo.pl

  Piątek przyniesie nam dużo chmur i deszczu. Temperatura, jak na grudzień, będzie dość wysoka, ponieważ na termometrach zobaczymy maksymalnie nawet 11 stopni Celsjusza. Może jednak mocniej powiać.

  W ciągu dnia zachmurzenie okaże się duże. Okresami popada deszcz, do 5-10 litrów na metr kwadratowy, a na północnym wschodzie deszcz ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 8 st. C w centrum kraju, do 11 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni. W porywach rozpędzi się do 60 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza w ciągu dnia w całym kraju przekroczy 90 procent. Wszystkim mieszkańcom Polski dokuczy chłód i wilgoć, na północy również wiatr. Pogoda wpłynie na samopoczucie niekorzystnie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie duże, okresami deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 7 stopni Celsjusza. Południowo-zachodni wiatr okaże się umiarkowany i dość silny. Ciśnienie około południa wyniesie 998 hPa, spada.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie duże, okresami deszcz. Temperatura wzrośnie do 8 stopni Celsjusza. Wiatr z południowego zachodu powieje umiarkowanie i dość silnie. Ciśnienie około południa wyniesie 1005 hPa, spada.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie duże, okresami deszcz. Temperatura wzrośnie do 10 stopni Celsjusza. Wiatr południowo-zachodni okaże się umiarkowany i dość silny. Ciśnienie około południa wyniesie 996 hPa, spada.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie duże, okresami deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 11 stopni Celsjusza. Wiatr z południowego zachodu powieje umiarkowanie i dość silnie. Ciśnienie około południa wyniesie 995 hPa, spada.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie duże, okresami deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 8 stopni Celsjusza. Z południowego zachodu wiatr powieje umiarkowanie i dość silnie. Ciśnienie około południa wyniesie 988 hPa, spada.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W niedzielę chłodniejsze atlantyckie powietrze zaczęło wypierać afrykański żar. ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...