Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: północ chłodna, południe gorące i burzowe

  26-08-2017 06:27 Termometry pokażą do 30 stopni

  Zapowiada się pochmurna sobota

  Foto: Visualhunt (CC BY-SA 2.0) / kansaspoetry; Film: TVN Meteo

  Temperatura w całym kraju będzie miała rozpiętość od 20 do 30 stopni Celsjusza i - co więcej - w wielu regionach popada. Pojawią się także burze.

  Na południu, zachodzie i w centrum kraju okresami pojawi się deszcz z opadami w granicach od 10 do 20 litrów na metr kwadratowy. Na tych obszarach możliwe są też burze z gradem. Słabe opady mogą pojawić się na Suwalszczyźnie.

  Temperatura maksymalna wyniesie od 20 stopni Celsjusza na Wybrzeżu i Suwalszczyźnie, przez 25 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 30 stopni Celsjusza na południu. Powieje wiatr, który będzie słaby i umiarkowany, a w burzach silny, bo o prędkości do 90 km/h.

   

  Warunki biometeo

  Wilgotność powietrza przekroczy 70 procent w północnym i południowym pasie Polski. Na pozostałych obszarach higrometry wskażą 60 i mniej procent. W niemal całej Polsce będzie odczuwalne ciepło. Tylko nad morzem i na północnym wschodzie Polski będzie komfortowo, a na południu odczujemy gorąco. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne dla całego kraju z wyjątkiem jego północnych regionów.

  Prognoza dla poszczególnych miast

  WARSZAWA

  Dzień: Po południu pojawią się przelotne opady deszczu, wieczorem możliwa jest burza. Temperatura nie przekroczy 24 stopni Celsjusza, a wiatr z zachodu będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie w Warszawie około południa 1004 hPa, po czym zacznie powoli spadać.

  TRÓJMIASTO

  Dzień: Tego dnia zachmurzenie będzie niewielkie i umiarkowane. Temperatura nie przekroczy wartości 20 stopni Celsjusza. Powieje słaby i umiarkowany wiatr zachodni. Ciśnienie około południa wyniesie 1016 hPa, a następnie będzie się wahać.

  POZNAŃ

  Dzień: Zachmurzenie w ciągu dnia wzrośnie do dużego, a wraz z nim wzrośnie ryzyko opadów deszczu i burzy. Temperatura maksymalna wyniesie 25 stopni Celsjusza. Wiatr południowo-wschodni będzie słaby i umiarkowany, a w burzy silny. Ciśnienie około południa wyniesie 1006 hPa, po czym zacznie powoli spadać.

  WROCŁAW

  Dzień: W sobotę zachmurzenie będzie wzrastało, a ponadto pojawią się opady i burze. Termometry wskażą nawet 28 stopni Celsjusza. Powieje słaby i umiarkowany wiatr południowo-wschodni, który w burzy okaże się silny.Ciśnienie około południa wyniesie 1002 hPa, po czym zacznie powoli spadać.

  KRAKÓW

  Dzień: Dużemu zachmurzeniu będą towarzyszyły opady i burze. Temperatura wzrośnie nawet do 30 stopni Celsjusza. Powieje słaby i umiarkowany wiatr zachodni, który w burzy nabierze impetu. Ciśnienie około południa wyniesie 990 hPa, po czym zacznie powoli spadać.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...