Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: pogodnie
  i wietrznie, do ośmiu stopni Celsjusza

  12-03-2019 06:35 Warunki biometeorologiczne okażą się zróżnicowane
  Prognoza pogody na lany poniedziałek Foto: PAP/Adam Ciereszko | Video: tvnmeteo.pl

  Wtorek zapowiada się na ogół pogodnie. Powieje umiarkowany wiatr, który może rozpędzić się w porywach do 50 kilometrów na godzinę. Temperatura wzrośnie do ośmiu stopni Celsjusza.

  Wtorek w większości regionów zapowiada się pogodnie. Jedynie na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie przelotnie popada śnieg. Termometry pokażą maksymalnie od 2 st. C na Suwalszczyźnie do 8 st. C na Pomorzu Zachodnim. Z zachodu powieje umiarkowany wiatr, który jednak w porywach może rozpędzać się do 50 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność w powietrzu odczują mieszkańcy południowo-wschodnich stron kraju, tam wyniesie ponad 70 procent. W całej Polsce dominować będzie uczucie chłodu, pogoda będzie też odbierana jako wietrzna. Biomet okaże się zróżnicowany: w większości Polski neutralny, a na południowym wschodzie - niekorzystny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie 5 st. C. Z zachodu powieje umiarkowany wiatr, który w porywach będzie rozpędzał się do 50 km/h. Do południa ciśnienie wzrośnie do 1004 hPa.

  POZNAŃ

  Pogodnie. Na termometrach zobaczymy najwyżej 6 st. C. Powieje z zachodu, a wiatr okaże się umiarkowany, jego porywy mogą osiągać do 50 km/h. Po południu barometry pokażą 1007 hPa.

  GDAŃSK

  Pogodnie. Temperatura nie przekroczy 4 st. C. Zachodni wiatr okaże się umiarkowany, a jego porywy mogą mieć prędkość do 50 km/h. W południe barometry wskażą 1015 hPa.

  WROCŁAW

  Pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie 7 st. C. Z zachodu powieje umiarkowany wiatr, który w porywach będzie rozpędzał się do 50 km/h. W południe na barometrach zobaczymy 1005 hPa.

  KRAKÓW

  Przelotne opady śniegu. Temperatura w najcieplejszej chwili dnia sięgnie 4 st. C. Porywy zachodniego, umiarkowanego wiatru osiągną 50 km/h. Do południa ciśnienie wzrośnie do 993 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...