Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: pogodnie i ciepło

  06-09-2013 06:35 Jest szansa nawet na 25 st. C

  Piątek będzie słoneczny w całym kraju

  Fot. Shutterstock / Film: TVN Meteo

  Bez deszczu i słonecznie - tak zapowiada się pogoda w piątek. Tylko na wschodzie pojawić się mogą chmury, ale synoptycy prognozują, że w żadnym regionie nie powinno padać.

  W piątek dzięki wpływowi wyżu Iris w całym kraju będziemy cieszyć się pogodną aura. We wschodnich regionach okresowo może pokazać się trochę chmur, ale na pewno nie będzie z nich padać.

  Najchłodniej będzie we wschodnich i północno-wschodnich regionach. Od Podkarpacia po Podlasie termometry pokażą 19 st. C, a na Suwalszczyźnie, Mazurach, Warmii i Pomorzu 20 st. C. Małopolska i Ślaśk odnotują 21 st. C, a Ziemia Łódzka i Mazowsze 22 st. C. Podobnie jak w nocy, najwyższe temperatury wystapią  w zachodniej Polsce: 23 st. C w Wielkopolsce i 24-25 st. C w regionach wzdłuż granicy.

  Biomet dopisze

  Rozkład wartości temperatur na mapie Polski przełoży się na rodzaje odczuć termicznych. Na wschodzie i północy kraju przeważy komfort, a na zachodzie i południu - ciepło. Wskaźnik wilgotności względnej będzie oscylował wokół 50 proc. Wyżowa, stabilna i pogodna aura z umiarkowanymi temperaturami oznaczaj korzystny biomet w całym kraju.

  Prognoza pogody dla regionów

  Pogoda Trójmiasto

  Pogodnie. Temperatura maksymalna: 20 st. C. Wiatr z kierunków wschodnich, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe w Gdańsku: 1021 hPa, spada.

  Pogoda Poznań

  Pogodnie. Temperatura maksymalna: 23 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa: 1007 hPa, wolno spada.

  Pogoda Warszawa

  Pogodnie. Temperatura maksymalna: 22 st. C. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa: 1006 hPa, wolno spada.

  Pogoda Wrocław

  Pogodnie. Temperatura maksymalna: 24 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa: 1002 hPa, wolno spada.

  Pogoda Kraków

  Pogodnie. Temperatura maksymalna: 21 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa: 990 hPa, wolno spada.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po chłodnym długim weekendzie temperatura zacznie stopniowo rosnąć, a za tydzień...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...