Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: pogodna sobota. Na termometrach do 26 stopni

  01-09-2018 06:30 Miejscami popada deszcz i zagrzmi

  Artis Pupins/flickr (CC BY 2.0)

  W sobotę w kilku regionach prognozuje się opady deszczu, niewykluczone są też burze.

  Początek weekendu w południowej części kraju upłynie pod znakiem chmur i przelotnych opadów deszczu. Na Podkarpaciu i w Małopolsce mogą wystąpić burze z opadami deszczu rzędu 20 litrów na metr kwadratowy i porywami wiatru dochodzącymi do 80 kilometrów na godzinę. Poza tym będzie dość pogodnie. Termometry pokażą od 21 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 26 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany zmienny wiatr.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Największą wilgotność powietrza odnotujemy na południu, będzie się ona zmniejszać w kierunku północnym. W całym kraju odczujemy komfort termiczny. W południowej części Polski warunki biometeorologiczne będą niekorzystne, a na pozostałym obszarze - neutralne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Dość pogodnie, temperatura wzrośnie do 25 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-zachodni wiatr. Ciśnienie rośnie, w Gdańsku, w południe wyniesie 1024 hPa.

  KRAKÓW

  Przelotny deszcz i burza (10-20 l/mkw. opadu i porywy wiatru do 80 km/h). Temperatura wzrośnie do 24 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północnego wschodu. Ciśnienie waha się, w południe na barometrach mieszkańcy Krakowa zobaczą 990 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie zmienne, termometry wskażą 23 st. C. Z północnego wschodu powieje słaby wiatr. Ciśnienie rośnie, w południe barometry pokażą 1012 hPa.

  WARSZAWA

  Rano pogodnie, potem zachmurzenie wzrośnie. Temperatura dojdzie do 25 st. C. Z północnego wschodu powieje słaby, zmienny wiatr. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1010 hPa.

  WROCŁAW

  Pochmurno i słaby deszcz. Termometry pokażą do 22 st. C. Z północnego wschodu powieje słaby wiatr. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1008 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...