Informacje
 • Prognoza pogody na dziś:
  pochmurno, miejscami deszczowo

  14-06-2018 06:35 Najbardziej wilgotne okaże się Podkarpacie
  Prognoza pogody na piątek Foto: Shutterstock | Video: TVN Meteo

  W całym kraju na niebie będzie dużo chmur. We wschodnich regionach może spaść deszcz, niewykluczone są też burze.

  W czwartek na niebie będzie występować zachmurzenie kłębiaste. Na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Kielecczyźnie, w Małopolsce, na Górnym Śląsku oraz na Śląsku Opolskim może spaść od 5 do 20 litrów deszczu na metr kwadratowy. W górach niewykluczone są burze. Na wschodzie kraju prognozowane są przelotne opady deszczu do 3 l/mkw. Na pozostałym obszarze nie powinno padać. Termometry pokażą od 20 st. C na Wybrzeżu i południu do 24 st. C w centrum kraju. Wiatr powieje z kierunków północnych, okaże się słaby i umiarkowany, w burzach może osiągać prędkość do 90 kilometrów na godzinę.

  Bardzo wilgotno na Podkarpaciu

  Południowy wschód kraju okaże się najbardziej wilgotny. Na Podkarpaciu subiektywne odczucie temperatury będzie komfortowe, na pozostałym obszarze kraju odczujemy ciepło. Warunki biometeorologiczne będą zróżnicowane. Na Podkarpaciu i w Małopolsce meteopaci mogą narzekać na niekorzystny biomet. W pozostałych regionach kraju będzie albo neutralny, albo korzystny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, możliwe są także słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura dojdzie do 24 st. C. Z kierunków zachodnich powieje słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie wolno rośnie, barometry w Warszawie około południa wskażą 1000 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, niewykluczone są słabe przelotne opady deszczu. Temperatura wyniesie 20 st. C. Z kierunków zachodnich powieje, słaby i umiarkowany, chwilami dość silny wiatr. Ciśnienie wolno rośnie, około południa wyniesie 1013 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Temperatura dojdzie do 24 st. C. Z kierunków zachodnich powieje słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie wolno rośnie, około południa wzrośnie do 1003 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Temperatura dojdzie do 23 st. C. Z kierunków zachodnich powieje słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie wolno rośnie, około południa odnotujemy 1000 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie kłębiaste na ogół duże, okresami niewykluczone są opady deszczu, a może też zagrzmieć. Temperatura dojdzie w dzień do 20 st. C. Powieje północno-zachodni, słaby i umiarkowany, chwilami dość silny wiatr. Ciśnienie wolno rośnie, barometry około południa wskażą 984 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • drobna korekta w pogodzie
  w warszawie nie bedzie jutro deszczu, lokalnie opady deszczu na zachód od Warszawy (Sochaczew, Ożarów, Płock) . co najwyzej pochmurno
  ~waagfgg /2018-06-13 21:35

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...