Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: ostrzegamy przed opadami. Lokalnie mogą być silne

  11-09-2014 06:41 Utrzyma się niekorzystny biomet i temperatura na poziomie 16-23 st. C

  Prawie w całej Polsce pojawi się deszcz - miejscami spadnie aż 50 l/mkw.

  Fot. Kontakt 24 / Casimirus / Film: TVN Meteo

  W czwartek tylko mieszkańcy Pomorza nie będą potrzebowali parasola - w pozostałych województwach spodziewane są opady i lokalne burze. Najwięcej deszczu spadnie południowym zachodzie - miejscami nawet 50 l/mkw. W centrum także będzie deszczowo, zaś na północnym wschodzie niewykluczone, że zagrzmi i mocno powieje. Biomet tego dnia będzie niekorzystny, zaś termometry wskażą od 16 do 23 st. C.

  Jak prognozują synoptycy, w czwartek może spaść do 50 l/mkw. wody. Tak wysokie opady są spodziewane m.in. na terenach górskich na Dolnym Śląsku i na Opolszczyźnie. Na Ziemi Łódzkiej, na Ziemi Lubuskiej, w Małopolsce również popada.

  Natomiast na północnym wschodzie Polski może zagrzmieć. Jedynie na Pomorzu na niebie pojawi się słońce.

  Alarm TVN Meteo na Twitterze. Śledź @alarm_pogodowy

  Czwartek będzie najchłodniejszy we Wrocławiu i w Katowicach. Tam termometry pokażą zaledwie 16 st. C. O stopień cieplej ma być w Zielnej Górze. 18 st. C odnotujemy w Łodzi, Krakowie, Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu. 19 st. C będzie w Szczecinie. W Warszawie, Olsztynie, Trójmieście termometry pokażą 20 st. C. 21 st. C odnotujemy w Suwałkach. W Białymstoku i Lublinie synoptycy prognozują 22 st. C. Najcieplejszym miastem będzie Rzeszów z temperaturą 23 st. C.

   

  Warunki biometeo

  Najniższa wilgotność powietrza prognozowana jest na południu kraju. Tam osiągnie wartość powyżej 90 proc. W całym kraju meteopaci będą narzekać na bóle głowy, senność, zmęczenie. Synoptycy prognozują niekorzystny biomet.

  Prognoza pogody dla pięciu miast

  Prognoza pogody dla Warszawy

  Zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego z opadami deszczu. Temp. maks. 20 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w Warszawie około południa 1003 hPa, spada.     

  Prognoza pogody dla Trójmiasta

  Zachmurzenie umiarkowane, po południu wzrastające do dużego. Temp. maks. 20 st. C. Wiatr północno-wschodni i wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe w Gdańsku 1019 hPa, bez zmian.

  Prognoza pogody dla Poznania
  Zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego z opadami deszczu, przejściowo intensywnymi do 15-20 l/mkw.. Temp. maks. 18 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 1005 hPa, spada.


  Prognoza pogody dla Wrocławia

  Zachmurzenie duże z opadami deszczu, przejściowo intensywnymi do 15-20 l/mkw. Temp. maks. 16 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 1000 hPa, spada.     

  Prognoza pogody dla Krakowa

  Zachmurzenie duże z opadami deszczu, przejściowo intensywnymi do 20-30mm. Temp. maks. 18 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 986 hPa, spada.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Wrocław
  we Wrocławiu pada:(((
  ~Frank /2014-09-11 10:09
 • Na Kujawach
  we Włocławku od rana świeci słoneczko, jest ciepło - nie widać chmur.Podobno miało padać
  ~Nina /2014-09-11 08:32

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po chłodnym długim weekendzie temperatura zacznie stopniowo rosnąć, a za tydzień...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...