Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: opady śniegu i deszczu
  ze śniegiem, maksymalnie 4 stopnie

  02-12-2019 06:13 Biomet będzie niekorzystny
  Pogoda na sobotę 7.12 Foto: Shutteerstock | Video: tvnmeteo.pl

  W całym kraju będą się pojawiały opady deszczu ze śniegiem lub samego śniegu. Termometry pokażą do 4 stopni Celsjusza. Miejscami należy uważać na silniejszy wiatr.

  Polska pozostaje pod wpływem układu niżowego z centrum zalegającym nad północną Skandynawią. Z północy na południe przemieści się nad krajem chłodny front atmosferyczny, za którym popłynie kolejna porcja zimnego powietrza arktycznego.

  Poniedziałek upłynie na ogół z pochmurną pogodą. Na północy pojawią się przejaśnienia, jednak prognozowane są przemieszczające się stamtąd w głąb kraju przelotne opady śniegu do 1-3 centymetrów. Na Pomorzu i Warmii wystąpią opady śniegu z deszczem do 5 litrów wody na metr kwadratowy. Termometry pokażą od 0 stopni Celsjusza na Podkarpaciu, przez 2 st. C w centrum kraju do 4 st. C na zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. W porywach osiągnie do do 50-60 kilometrów na godzinę. Powieje z zachodu.

  Warunki biometeo

  Wilgotność powietrza w województwie pomorskim, na Kujawach oraz w północno-wschodniej części kraju wyniesie powyżej 90 procent. W pozostałych miejscach będzie wynosiła 80 proc. Pogoda dla mieszkańców północnych regionów będzie wietrzna. Poza tym odczujemy chłód i wilgoć. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

  Pogoda Warszawa

  Pochmurno, po południu możliwe są przelotne opady śniegu. Na termometrach zobaczymy do 2°C. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie  koło południa spadnie do 1000 hPa.

  Pogoda Trójmiasto

  Pochmurno, będą się pojawiały przelotne opady deszczu ze śniegiem. Termometry wskażą maksymalnie 4 st. C. Wiatr powieje z zachodu, słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie. Ciśnienie około południa spadnie do 1009 hPa.

  Pogoda Poznań

  Pochmurno, wystąpią przelotne przelotne opady śniegu. Na termometrach zobaczymy do 3 st. C. Wiatr będzie wiał z zachodu, słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie. Ciśnienie spada, około południa wyniesie 1004 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Pochmurno z przelotnym śniegiem. Termometry pokażą do 3 st. C. Wiatr będzie wiał z kierunku zachodniego, słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie. Ciśnienie spada, około południa wyniesie 1004 hPa.

  Pogoda Kraków

  Pochmurno, przelotnie popada śnieg. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 1 st. C. Wiatr powieje z zachodu, słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie. Ciśnienie około południa spadnie do 991 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...