Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: opady na południu, poza tym słonecznie

  26-08-2013 06:46 Na północy i w centrum kraju będzie pogodnie

  Schyłek lata na jeziorze Necko

  Fot. PAP/Artur Reszko / Film: TVN Meteo

  Nowy tydzień w większości kraju rozpocznie się pogodną aurą. Tylko na południu się zachmurzy i będzie słabo padać. Termometry pokażą umiarkowanie ciepłe wartości, nie przekraczające 25 st. C.

  W poniedziałek południe Polski pozostanie zachmurzone. Przewiduje się, że spadnie tam słaby deszcz. Inne części kraju pozostaną pogodne: jeśli zawisną nad nimi chmury, to zupełnie niegroźne.

  To nie będzie szczególnie ciepły dzień. Najwyższych wartości (rzędu 23-24 st. C) spodziewamy się na zachodzie kraju. W Polsce centralnej będą co najwyżej 22 st. C. Deszczowe południe okaże się zarazem najchłodniejsze, tam słupki rtęci podskoczą do 20 st. C.

  Powieje wschodni wiatr. Jego podmuchy nie będą szczególnie silne.

  Meteopaci nie powinni narzekać

  Wszyscy, bez wyjątku, odczujemy komfort termiczny. Oznacza to, że będzie nam przyjemnie: ani za ciepło, ani za zimno. Wilgotność powietrza wyniesie od 40 do 50 proc. Tę wyższą wartość odnotujemy na deszczowych krańcach południowych. Biomet dopisze większości z nas. Tylko tam, gdzie popada, będzie neutralny.

  Prognoza pogody dla regionów

  Pogoda Warszawa

  Słonecznie. Temp. maks. w dzień  22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie po południu 1005 hPa, bez większych zmian.

  Pogoda Poznań

  Słonecznie. Temp. maks. w dzień  22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie po południu 1006 hPa, bez większych zmian.

  Pogoda Trójmiasto

  Słonecznie. Temp. maks. w dzień  21 st.    Wiatr słaby i  umiarkowany, wschodni. Ciśnienie po południu 1022 hPa, bez większych zmian.

  Pogoda Wrocław

  Możliwy słaby deszcz. Temp. maks. w dzień  22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie po południu 999 hPa, bez większych zmian.

  Pogoda Kraków

  Możliwy słaby deszcz. Temp. maks. w dzień 20 st. C. Wiatr słaby i  umiarkowany, wschodni. Ciśnienie po południu 986 hPa i bez większych zmian.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...