Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: okresowe opady deszczu, do 20 stopni Celsjusza

  01-10-2019 06:34 Warunki biometeorologiczne będą zróżnicowane
  Prognoza pogody na środę Foto: Michael W Murphy/flickr.com (CC BY 2.0) | Video: tvnmeteo.pl

  W wielu regionach wystąpią okresowe opady deszczu. Temperatura maksymalna do 20 stopni Celsjusza. We znaki będzie dawać się silniejszy wiatr.

  Wtorek zapowiada się pogodnie jedynie na południu i południowym wschodzie kraju. W pozostałej części kraju należy się spodziewać dużego zachmurzenia z przejaśnieniami i okresowych opadów deszczu do 10-20 litrów na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna sięgnie od 13 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, przez 18 st. C w centrum kraju, do 20 st. C na Dolnym Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu. Z południowego zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr, który w porywach będzie rozpędzał się do 50-70 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Największą wilgotność powietrza odczują mieszkańcy Pomorza. Komfort termiczny pojawi się w południowych regionach kraju, zaś na północy we znaki dadzą się chłód i wilgoć. Warunki biometeorologiczne będą zróżnicowane - w przeważającej części kraju będą niekorzystne, zaś na południowym wschodzie - neutralne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pochmurno z przejaśnieniami. Możliwy słaby deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 17 st. C. Południowo-zachodni wiatr powieje umiarkowanie i okresami dość silnie. W porywach będzie do 50 km/h. W południe na barometrach zobaczymy około 992 hPa, a ciśnienie będzie się wahać.

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno. Okresami popada deszcz. Temperatura maksymalna sięgnie 13 st. C. Powieje z południowego zachodu, a wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach osiągnie do 50 km/h. Ciśnienie około południa będzie oscylować w okolicy 1001 hPa.

  POZNAŃ

   

  Pochmurno. Okresami należy spodziewać się opadów deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 18 st. C. Na ogół słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego zachodu. Okresami jego porywy mogą być dość silniejsze i osiągać do 50 km/h. Ciśnienie około południa będzie wahać się w okolicy 992 hPa.

  WROCŁAW

  Pochmurno z przejaśnieniami. Niewykluczone są słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 20 st. C. Południowo-zachodni wiatr powieje słabo  i umiarkowanie. Okresami może jednak przybierać na sile i w porywach rozpędzać się do 50 km/h. Ciśnienie około południa sięgnie 990 hPa.

  KRAKÓW

  Pogodnie. Temperatura maksymalna sięgnie 20 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego zachodu. Okresami może być dość silny i w porywach powiać z prędkością do 50 km/h. Ciśnienie około południa będzie wahać się w okolicy 982 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...