Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: okresowe opady deszczu, do 20 stopni Celsjusza

  01-10-2019 06:34 Warunki biometeorologiczne będą zróżnicowane
  Prognoza pogody na środę Foto: Michael W Murphy/flickr.com (CC BY 2.0) | Video: tvnmeteo.pl

  W wielu regionach wystąpią okresowe opady deszczu. Temperatura maksymalna do 20 stopni Celsjusza. We znaki będzie dawać się silniejszy wiatr.

  Wtorek zapowiada się pogodnie jedynie na południu i południowym wschodzie kraju. W pozostałej części kraju należy się spodziewać dużego zachmurzenia z przejaśnieniami i okresowych opadów deszczu do 10-20 litrów na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna sięgnie od 13 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, przez 18 st. C w centrum kraju, do 20 st. C na Dolnym Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu. Z południowego zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr, który w porywach będzie rozpędzał się do 50-70 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Największą wilgotność powietrza odczują mieszkańcy Pomorza. Komfort termiczny pojawi się w południowych regionach kraju, zaś na północy we znaki dadzą się chłód i wilgoć. Warunki biometeorologiczne będą zróżnicowane - w przeważającej części kraju będą niekorzystne, zaś na południowym wschodzie - neutralne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pochmurno z przejaśnieniami. Możliwy słaby deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 17 st. C. Południowo-zachodni wiatr powieje umiarkowanie i okresami dość silnie. W porywach będzie do 50 km/h. W południe na barometrach zobaczymy około 992 hPa, a ciśnienie będzie się wahać.

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno. Okresami popada deszcz. Temperatura maksymalna sięgnie 13 st. C. Powieje z południowego zachodu, a wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach osiągnie do 50 km/h. Ciśnienie około południa będzie oscylować w okolicy 1001 hPa.

  POZNAŃ

   

  Pochmurno. Okresami należy spodziewać się opadów deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 18 st. C. Na ogół słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego zachodu. Okresami jego porywy mogą być dość silniejsze i osiągać do 50 km/h. Ciśnienie około południa będzie wahać się w okolicy 992 hPa.

  WROCŁAW

  Pochmurno z przejaśnieniami. Niewykluczone są słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 20 st. C. Południowo-zachodni wiatr powieje słabo  i umiarkowanie. Okresami może jednak przybierać na sile i w porywach rozpędzać się do 50 km/h. Ciśnienie około południa sięgnie 990 hPa.

  KRAKÓW

  Pogodnie. Temperatura maksymalna sięgnie 20 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego zachodu. Okresami może być dość silny i w porywach powiać z prędkością do 50 km/h. Ciśnienie około południa będzie wahać się w okolicy 982 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...