Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: odetchniemy od gorącej aury. Miejscami burze i deszcz

  05-06-2018 06:32 Gdzieniegdzie temperatura nie przekroczy 18 stopni

  Miejscami wystąpią przelotne opady

  Visual Hunt (CC0 1.0)

  Wtorek będzie chłodniejszy niż ostatnie dni, ale przeważnie pogodny. Miejscami wystąpią jednak przelotne opady deszczu i burze.

  Wtorek będzie przeważnie pogodny, jednak na południu i zachodzie kraju pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie kłębiaste. Wystąpią też przelotne opady deszczu w wysokości 10-30 litrów na metr kwadratowy oraz burze, lokalnie z gradem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 18 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Wybrzeżu, przez 25 st. C w centrum, do 27 st. C na Podkarpaciu. Na ogół słaby i umiarkowany, a okresami dość silny wiatr powieje z północnego wschodu. W burzach rozpędzi się w porywach do 90 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza w ciągu dnia będzie się wahać w okolicy 70-80 procent. Najwyższą odnotujemy na krańcach południowych. Odczujemy przeważnie ciepło, a na północy - komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne podzielą Polskę na pół. Na południu pogoda wpłynie na samopoczucie negatywnie, a na północy biomet okaże się neutralny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Będzie pogodnie. Temperatura wzrośnie do 25 st. C. Północny wiatr okaże się słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie rośnie, około południa barometry wskażą 997 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Prognozuje się pogodą aurę. Temperatura dojdzie do 19 st. C. Północno-wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie rośnie, około południa wyniesie 1014 hPa.

  POZNAŃ

  Utrzyma się umiarkowane i duże zachmurzenie z nocy. Wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura wzrośnie do 26 st. C. Północno-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie rośnie, około południa barometry wskażą 1002 hPa.

  WROCŁAW

   

  Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Popada przelotny deszcz, możliwe burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 26 st. C. Północno-wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny. Ciśnienie rośnie, około południa wyniesie 996 hPa.

  KRAKÓW

  Pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie. Wystąpią przelotne opady deszczu, możliwe też burze. Temperatura wzrośnie do 26 st. C. Północno-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny. Ciśnienie rośnie, około południa wyniesie 982 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...