Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: nieliczni będą cieszyć się słońcem. Sporo deszczu i burz

  09-09-2014 06:28 Termometry wskażą od 18 do 25 st. C

  Prognoza pogody na dziś: w wielu regionach pojawią się burzowe chmury

  Fot. Kontakt Meteo / Jaszczura / Film: TVN Meteo

  W ciągu najbliższych godzin mieszkańcy naszego kraju muszą liczyć się z opadami deszczu. Niewykluczone, że miejscami zagrzmi. Pogodne niebo dopisze jedynie na Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce.

  Alarm TVN Meteo na Twitterze. Śledź @alarm_pogodowy

  - Polska znajduje się pod wpływem ośrodka niżowego, który znajduje się teraz nad Skandynawią. Odchodzi od niego front atmosferyczny, czyli szeroka, obszerna strefa wilgoci. We wtorek wschodnie i północne regiony będą się znajdować pod tą strefą. Oznacza to, ze pojawią się burze bogate w deszcz - zapowiada Maciej Dolega, prezenter TVN Meteo.

  W Polsce centralnej i zachodniej aura powinna być spokojna i pogodna.

  Temperatura od 18 st. C w Łebie do 25 st. C na Podkarpaciu

  Na Pomorzu temperatura będzie się wahać od 18 st. C w Łebie, Koszalinie, Kołobrzegu do 19 st. C w Szczecinie i Trójmieście. W Gorzowie Wielkopolskim, Szczecinku i Zielonej Górze na termometrach zobaczymy 20 st. C. W Poznaniu, Toruniu, Bydgoszczy, Kaliszu i Lesznie odnotujemy 22 st. C.

  Na północnym wschodzie Polski będzie nieco cieplej. W Iławie, Olsztynie synoptycy prognozują do 21 st. C. 22 st. C odnotujemy w Łomży, Ciechanowie i Radomiu. Na termometrach w Białymstoku, Płocku, Siedlcach, Warszawie zobaczymy 23 st. C.

  W Polsce południowo-zachodniej na termometrach zobaczymy od 18 st. C w Wałbrzychu, przez 20 st. C w Jeleniej Górze, 21 st. C w Bielsko-Białej, 22 st. C we Wrocławiu, Opolu, Łodzi, po 23 st. C w Częstochowie, Katowicach.

  W Zakopanem odnotujemy 19 st. C. 22 st. C na termometrach zobaczą mieszkańcy Buska-Zdroju i Kielc. W Lublinie, Chełmie, Zamościu, Sanoku, Krakowie odnotujemy 24 st. C. Najcieplej ma być w  Rzeszowie i Przemyślu. Tam synoptycy prognozują 25 st. C.

  Warunki biometeo

  - Wilgotność powietrza będzie się rozkładała wraz z wędrującym frontem. Głównie we wschodnich i północnych regionach ta wilgotność ma być najwyższa - zapowiada prezenter TVN Meteo.

  Na północy i wschodzie osiągnie wartość powyżej 70 proc. Im dalej na południowy zachód, tym wilgotność powietrza będzie niższa. Na Dolnym Śląsku wyniesie poniżej 50 proc.

  Mieszkańcy Polski północno-zachodniej we wtorek odczują chłód. W pozostałych regionach temperatura będzie komfortowa.

  Meteopaci mogą narzekać na senność i bóle głowy. Synoptycy prognozują, że biomet będzie niekorzystny. Jedynie na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku warunki biometeo nie powinny dokuczać.

  Prognoza pogody dla pięciu miast

  Prognoza dla WARSZAWY

  Przelotny deszcz lub burza. Temp. maks. w dzień 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 70 km/h, zachodni. Ciśnienie po południu 1000 hPa i spada.

  Prognoza dla POZNANIA

  Pogodnie. Temp. maks. w dzień 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie po południu 1005 hPa i spada.


  Prognoza dla GDAŃSKA

  Przelotne opady deszczu. Temp. maks. 19 st. C. Wiatr  na ogół umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie po południu 1013 hPa i spada.


  Prognoza dla WROCŁAWIA

  Pogodnie. Temp. maks. w dzień 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie po południu 1001 hPa i spada.


  Prognoza dla KRAKOWA

  Przelotny deszcz lub burza. Temp. maks. w dzień 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 70 km/h, zachodni. Ciśnienie po południu 987 hPa i spada.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • RE
  Czekam Na Te Burze Nad Krakowem I Koskowa
  ~aa2 /2014-09-09 13:03

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...