Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: nawet do 5 cm śniegu

  09-11-2016 06:41 Termometry wskażą od 1 do 5 st. C

  Polska się zabieli

  Piotr Pyziołek

  Zawita u nas zima. Na początku śnieg zacznie padać w Polsce południowo-wschodniej, a zimne powietrze spłynie do nas z południa. Miejscowo śnieg może utworzyć warstwę od 2 do 5 cm.

  Polska pozostanie w obszarze obniżonego ciśnienia, związanego z niżami znad Bałkanów, Danii oraz Wysp Brytyjskich. Nad południowo-wschodnią i wschodnią częścią kraju przemieści się aktywny front atmosferyczny. Polska pozostanie w chłodnej masie powietrza polarnego.

  Śnieg z deszczem i śnieg

  Środa na wschodzie kraju okaże się pochmurna. W tym rejonie spodziewamy się też opadów deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Na Lubelszczyźnie, Mazowszu i Podlasiu spadnie do 5 cm białego puchu. Na pozostałym obszarze Polski możemy liczyć na przejaśnienia, jednak na niebie także zobaczymy wiele chmur. Miejscami wystąpią tam też słabe opady śniegu z deszczem i śniegu. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 1 st. C na Podlasiu, 3 st. C w centrum kraju do 5 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje ze wschodu i południowego wschodu.

  Warunki biometeo

  Wilgotność powietrza będzie bardzo wysoka. Wyniesie od 80 proc. na zachodzie i południowym zachodzie kraju do ponad 90 proc. na północy i wschodzie. W całej Polsce odczujemy chłód, a pogoda wpłynie na nasze samopoczucie niekorzystnie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pochmurno, okresami opady mokrego śniegu. Utrudnienia na drogach. Temp. maks. 2 st. C. Wiatr z kierunków wschodnich i północnych, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 995 hPa, spada.

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno z przejaśnieniami, miejscami słabe opady śniegu z deszczem i śniegu. Temp. maks. 3 st. C. Wiatr wschodni i południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe w Gdańsku 1010 hPa, waha się.

  POZNAŃ

  Pochmurno, możliwe słaby opady śniegu. Temp. maks. 3 st. C. Wiatr z kierunków wschodnich, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 997 hPa, spada.

  WROCŁAW

  Pochmurno z przejaśnieniami, niewykluczone słaby opady śniegu. Temp. maks. 4 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 993 hPa, spada.

  KRAKÓW

  Pochmurno, początkowo możliwe opady mokrego śniegu. Temp. maks. 3 st. C. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 979 hPa, spada.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Afrykański żar zostanie w Polsce także przez najbliższe dni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....