Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: na termometrach do 18 stopni. Deszcz i silny wiatr

  04-03-2019 06:26 Biomet okaże się niekorzystny
  Prognoza pogody na lany poniedziałek Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  Nowy tydzień przyniesie pochmurną, w niektórych regionach również deszczową aurę. Będzie jednak bardzo ciepło - termometry wskażą nawet 18 stopni Celsjusza. Subiektywne odczucie temperatury obniży porywisty wiatr.

  W ciągu dnia niebo będzie pochmurne, ale możemy liczyć na przejaśnienia. Na północy i zachodnich krańcach Polski popada deszcz do 5-10 litrów na metr kwadratowy. Na pozostałym obszarze kraju możemy się spodziewać miejscami słabych opadów deszczu. Termometry pokażą maksymalnie od 10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 15 st. C w centrum kraju, do 18 st. C w Małopolsce. Umiarkowany, okresami dość silny wiatr powieje z południowego zachodu. Wiatr rozpędzi się w porywach do 60-80 kilometrów na godzinę, w górach osiągnie powyżej 100 km/h. W Tatrach powieje halny.

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność powietrza synoptycy prognozują na północy kraju. Tam może przekroczyć 80 procent. Z kolei najniższą odnotujemy na południu Polski i oscylować będzie wokół 70 procent. Na północy kraju odczujemy komfort termiczny, a na południu - ciepło. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

   

  Pochmurno z większymi przejaśnieniami. Po południu możliwe są opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 14 st. C. Powieje umiarkowany i okresami dość silny wiatr z południowego zachodu, w porywach osiągnie 60 km/h. Ciśnienie spadnie, około południa na barometrach zobaczymy 984 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno. Okresami popada deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 12 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny, powieje z południowego zachodu. Wiatr rozpędzi się w porywach do 70 km/h. Ciśnienie spadnie, około południa odnotujemy 992 hPa.

  POZNAŃ

   

  Pochmurno z większymi przejaśnieniami. Możliwe są opady deszczu. Termometry wskażą maksymalnie 15 st. C. Umiarkowany, okresami dość silny wiatr powieje z południowego zachodu. Wiatr rozpędzi się w porywach do 70 km/h. Ciśnienie spadnie, około południa barometry wskażą 982 hPa.

  WROCŁAW

  Pochmurno z większymi przejaśnieniami. Możliwe są opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 16 st. C. Umiarkowany, a okresami dość silny wiatr powieje z południowego zachodu. Wiatr rozpędzi się w porywach do 70 km/h. Ciśnienie spadnie, około południa na barometrach zobaczymy 982 hPa.

  KRAKÓW

  Pochmurno z większymi przejaśnieniami. Możliwe są opady deszczu. Temperatura nie przekroczy 18 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny, powieje w porywach do 70 km/h. Ciśnienie spadnie, około południa odnotujemy 977 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...