Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: na ogół pogodnie, w górach może zagrzmieć

  23-08-2019 06:16 Warunki biometeorologiczne będą korzystne
  Prognoza pogody na wtorek Foto: flickr/ GollyGforce - Living My Worst Nightmare(CC BY 2.0) | Video: tvnmeteo.pl

  Piątek w wielu regionach powinien przynieść pogodną aurę. W Tatrach i Bieszczadach niewykluczone są jednak burze. Termometry pokażą maksymalnie 28 stopni Celsjusza.

  W piątek będzie nam towarzyszyć pogodna aura, choć w Tatrach i Bieszczadach niewykluczone są burze. Spodziewane są tam opady od 5 do 20 litrów na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy od 24 stopni Celsjusza, przez 26 st. C w centrum kraju, po 28 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie południowo-wschodni i wschodni, słaby i umiarkowany. W burzach powieje silniej.

  Warunki biometeorologiczne

  Na południowym wschodzie kraju wilgotność powietrza może wynieść powyżej 80, a na północy - poniżej 60 procent. W paśmie od województwa dolnośląskiego do województwa lubelskiego wartości te mogą wynieść od 70 do 80 procent. W całym kraju odczujemy ciepło. Biomet okaże się korzystny we wszystkich regionach.

  Sprawdź, gdzie może być burza:

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pogodnie. Maksymalna prognozowana temperatura to 26 st. C. Ze wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie w Warszawie około południa dojdzie do 1014 hPa i będzie wolno spadać.

  TRÓJMIASTO

  Pogodnie. Temperatura wyniesie maksymalnie 25 st. C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie ze wschodu. Ciśnienie około południa dojdzie do 1027 hPa i będzie wolno spadać.

  POZNAŃ

  Pogodnie. Na termometrach zobaczymy 26 st. C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie ze wschodu. Ciśnienie około południa dojdzie do 1016 hPa i będzie wolno spadać.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Termometry wskażą maksymalnie 27 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego wschodu. Ciśnienie około południa dojdzie do 1011 hPa i będzie wolno spadać.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże. Temperatura wyniesie maksymalnie 25 st. C. Ze wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie około południa dojdzie do 998 hPa i będzie wolno spadać.

  Śledź aktualną sytuację pogodową:
Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....