Informacje
 • Prognoza pogody na dziś:
  na ogół pogodne niebo

  07-02-2019 06:28 Biomet będzie zróżnicowany
  Prognoza pogody na niedzielę Foto: Kamil Porembiński/flickr (CC BY-SA 2.0) | Video: tvnmeteo.pl

  Czwartek przyniesie na ogół pogodną aurę, jednak znajdą się też regiony, w których może popadać. Będzie ciepło - termometry wskażą miejscami nawet siedem stopni Celsjusza.

  W ciągu dnia na zachodzie Polski i na Pomorzu może popadać - do 1-3 litrów na metr kwadratowy. Mieszkańców pozostałych regionów czeka pogodny dzień. Temperatura maksymalna sięgnie od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z południowego zachodu. W porywach może osiągać do 50 kilometrów na godzinę. W górach prognozowane są zjawiska fenowe (wiatr zstępujący z grzbietów górskich w doliny).

  Warunki biometeorologiczne

  Największą wilgotność powietrza odnotujemy na zachodzie kraju, wyniesie ponad 70 procent i będzie zmniejszać się w kierunku południowo-wschodnim. W całym kraju odczujemy komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne okażą się zróżnicowane - w przeważającej części Polski będą neutralne, a na zachodzie niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Dość pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 5 st. C. Z południowego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Do południa ciśnienie spadnie do 1006 hPa.

  POZNAŃ

  Po południu pojawią się przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 4 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego zachodu. W południe ciśnienie osiągnie 1003 hPa.

  GDAŃSK

  Okresami popada deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 3 st. C. Z południowego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie do południa spadnie do 1013 hPa.

  WROCŁAW

  Po południu pojawią się przelotne opady deszczu. Temperatura sięgnie maksymalnie 5 st. C. Południowo-zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany. Do południa ciśnienie spadnie do 1001 hPa.

  KRAKÓW

  Pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie 7 st. C. Powieje z południowego zachodu, a wiatr okaże się słaby i umiarkowany. W południe na barometrach zobaczymy 993 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...