Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: może popadać i zagrzmieć

  27-04-2019 06:05 Biomet będzie niekorzystny
  Prognoza pogody na poniedziałek Foto: Marie-Eve Lamy/flickr.com (CC BY 2.0) | Video: tvnmeteo.pl

  Sobota w wielu regionach może być deszczowa. Lokalnie mogą pojawić się burze i silniejsze porywy wiatru. Temperatura sięgnie maksymalnie 25 stopni Celsjusza.

  W sobotę zachmurzenie będzie zmienne i pojawią się przelotne opady deszczu. We wschodniej części kraju podczas burzy spadnie do 10-20 litrów deszczu na metr kwadratowy, a wiatr powieje w porywach 60-80 kilometrów na godzinę. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 16 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 25 st. C na Suwalszczyźnie. Zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany. Ciśnienie wzrośnie, w południe na barometrach zobaczymy 997 hPa.

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność względną powietrza synoptycy prognozują na wschodzie kraju. Tam może przekroczyć 90 procent. Na zachodzie odczujemy chłód, a na wschodzie - komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie będzie zmienne. Możliwe są przelotne opady deszczu i burza, podczas której spadnie do 10-20 litrów deszczu na metr kwadratowy, a wiatr rozpędzi się w porywach do 60-80 km/h. Termometry pokażą maksymalnie 18 st. C. Zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany. Ciśnienie wzrośnie, w Gdańsku, w południe odnotujemy 1008 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie zmienne. Synoptycy prognozują przelotny deszcz i burzę podczas której spadnie do 10-20 litrów na metr kwadratowy deszczu, a wiatr powieje w porywach do 60-80 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie 20 st. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, powieje z zachodu. Ciśnienie wzrośnie, w południe barometry pokażą 982 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie będzie zmienne i możliwe są przelotne opady deszczu. Temperatura nie przekroczy 17 st. C. Zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie. Ciśnienie wzrośnie, w południe na barometrach zobaczymy 1002 hPa.

  WARSZAWA

  Synoptycy prognozują zachmurzenie zmienne i przelotny deszcz. Niewykluczona burza, podczas której spadnie do 10-20 litrów wody na metr kwadratowy, a wiatr rozpędzi się w porywach do 60-80 km/h. Termometry wskażą maksymalnie 22 st. C. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie wzrośnie, w południe odnotujemy 997 hPa.

  WROCŁAW

  Synoptycy przewidują zachmurzenie zmienne. Możliwe są również przelotne opady deszczu i burza, podczas której spadnie do 10-20 litrów deszczu na metr kwadratowy, a wiatr powieje w porywach do 60-80 km/h. Temperatura nie przekroczy 18 st. C. Zachodni wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie będzie rosło, w południe odnotujemy 999 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....