Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: mokry dzień
  i duża różnica temperatury

  29-10-2018 08:30 Na Podkarpaciu do 20 stopni Celsjusza
  Prognoza pogody na wtorek Foto: Shuterstock/TVN Meteo | Video: tvnmeteo.pl

  W niektórych regionach znacznie się ociepli - będzie do 20 stopni Celsjusza. W większości obszaru kraju będzie padać.

  Poniedziałek w całym kraju będzie pochmurny, ale na południu spodziewane są przejaśnienia. Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie słabe opady deszczu do południa. Poza tym mogą wystąpić umiarkowane i dość silne opady deszczu rzędu 10-20 litrów wody na metr kwadratowy. Czeka nas duży kontrast temperatury: na Mazurach i Suwalszczyźnie termometry wskażą 5 st. C, a na Podkarpaciu - do 20 st. C. Ze wschodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach może rozpędzić się do 60 km/h. W górach może powiać halny - na Kasprowym Wierchu jego prędkość może wynieść 130 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  Najmniejszą wilgotność odnotujemy na południu, poniżej 70 procent. Będzie ona wzrastać w kierunku północno-zachodnim. Na przeważającym obszarze kraju odczujemy chłód. Jedynie mieszkańcy południowego wschodu mogą liczyć na komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne w całym kraju będą niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

   

  Okresami będzie padał deszcz. Termometry wskażą 10 st. C. Wiatr ze wschodu okaże się umiarkowany, w porywach jego prędkość wyniesie do 50 km/h. Ciśnienie waha się, po południu barometry pokażą 997 hPa.

  POZNAŃ

  Okresami opady deszczu. Temp. maks. w dzień 10 st. C. Umiarkowany, wschodni wiatr, może rozpędzić się do 50 km/h. Ciśnienie waha się, po południu wyniesie 999 hPa.

  GDAŃSK

  Okresami opady deszczu. Temperatura wyniesie 10 st. C. Ze wschodu powieje umiarkowany wiatr, w porywach osiągnie do 50 km/h. Ciśnienie waha się, po południu barometry wyniosą 1014 hPa.

  WROCŁAW

   

  Okresami wystąpią opady deszczu. Termometry pokażą 10 st. C. Powieje wschodni, umiarkowany wiatr, w porywach osiągnie do 50 km/h. Ciśnienie waha się, po południu wyniesie 992 hPa.

  KRAKÓW

  Ma być pogodnie. Temperatura dojdzie do 10 st. C. Wiatr okaże się umiarkowany, w porywach osiągnie do 50 km/h. Ciśnienie waha się, po południu wyniesie 983 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...