Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: mokro i głośno od grzmotów

  28-04-2013 06:14 Spodziewamy się od 10 st. C na Pomorzu Zachodnim do 23 st. C na Podkarpaciu

  Prognoza pogody na dziś: deszczu nie zabraknie

  Fot. PAP/EPA, Film: TVN Meteo

  Niedziela nie zapowiada się pogodnie - będą nam towarzyszyć opady deszczu. W wielu miejscach będzie także słychać grzmoty. Słupki rtęci podskoczą maksymalnie do 23 st. Celsjusza, ale np. w Kołobrzegu spodziewamy się co najwyżej 10 st. C.

  W niedzielę przez Polskę przesuwać się będzie front atmosferyczny, niosący ze sobą przelotne opady deszczu. W ciągu dnia burze pojawią się tam, gdzie temperatura będzie wyższa. Zagrzmi na Lubelszczyźnie, na Podkarpaciu i w Małopolsce.

  W Polsce północno-zachodniej termometry wskażą od 10 st. C w Kołobrzegu do 16 st. C w Kaliszu i Zielonej Górze. Podobne temperatury utrzymają się w północno-wschodnich województwach. Na 11 st. C mogą liczyć mieszkańcy Elbląga, 15 st. C będzie w niedzielę w Płocku i Ciechanowie, a 17 st. C wskażą termometry w Łomży i Radomiu.

  Na wyższe temperatury może liczyć Śląsk, ale będzie tutaj przelotnie padać. Jest szansa na 19 st. C w Częstochowie i Katowicach, natomiast w Bielsko-Białej może zagrzmieć.

  Burzowo będzie także w Polsce południowo-wschodniej, która jutro odnotuje najwyższe, bo ponad dwudziestostopniowe temperatury. W Lublinie termometry pokażą 21 st. C, w Sanoku - 22 st. C, a 23 st. C - w Rzeszowie i Przemyślu.

   

  Prognoza pogody dla meteopatów

  W niedzielę wilgotność powietrza będzie zróżnicowana w zależności od regionów. Na północnym-zachodzie wyniesie mniej niż 50 proc. i będzie rosła, przesuwając się na południowy-wschód. Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie z powodu burz i przelotnych opasów wyniesie ponad 90 proc. Sprawi to, że mieszkańcy Polski południowo-wschodniej mogą czuć senni i zdekoncentrowani. Na samopoczucie mieszkańców pozostałych regionów pogoda nie będzie wpływała.

  Prognoza pogody dla regionów

  Trójmiasto

  DZIEŃ: dość pogodnie. Temperatura maksymalna: 13 st. C. wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe: 1013 hPa, rośnie.

  Poznań

  DZIEŃ: pochmurno z przejaśnieniami, przelotny deszcz. Temperatura maksymalna: 15 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe: 1004 hPa, rośnie.

  Wrocław

  DZIEŃ: pochmurno z przejaśnieniami i przelotny deszcz, po południu rozpogodzenia. Temperatura maksymalna: 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe: 1001 hPa, rośnie.

  Kraków

  DZIEŃ: pochmurno i przelotny deszcz. po południu przejaśnienia. Temperatura maksymalna: 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe: 982 hPa, rośnie.

  Warszawa

  DZIEŃ: pochmurno z przejaśnieniami i przelotny deszcz. po południu rozpogodzenia. Temperatura maksymalna: 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe 1000 hPa, rośnie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Komentarze
  Dlaczego pomimo napisu twój komentarz zostanie dodany nie zostaje.
  Służe ludziom pomocą z pogodą a wy mi dzień w dzień nie wrzucacie komentarzy wielkie dzięki.
  ~kondziu /2013-04-28 15:04
 • OPAMIĘTAJCIE SIĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  W KAtowicach jest 10 stopni a nie 19 i nie ma słońca. Zadzwońcie z Warszawy do Katowic !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ~Katastrofa /2013-04-28 14:40
 • Upał
  Zbliża się majówka i zapowiadane przez was 30-tostopniowe upały. Będzie trzeba je jakoś przetrzymać
  ~rick /2013-04-28 11:43
 • Biała Podlaska
  w nocy była burza ok 1.30 pare razy mocno pierdykneło a tak to tylko błyskało słabo..teraz jest ok + 16 i słabo pada deszczyk :)
  ~patryk /2013-04-28 11:37
 • Końskie (Świętokrzyskie)
  Nareszcie. :) piękny deszczyk od samego rana +13 st. i powietrze aż miło pociągnąć nosem. KOCHAM TAKĄ POGODĘ... loki - popieram!
  ~olav /2013-04-28 10:11

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Kolejna już tej wiosny wizyta zimna z północy zacznie się w świąteczny poniedzia...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...