Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: miejscami upał. Lokalnie popada i zagrzmi

  17-08-2017 06:45 Temperatura wyniesie nawet 30 stopni

  W czwartek pogoda będzie zróżnicowana

  Foto: Shutterstock, film: TVN Meteo

  W wielu miejscach kraju będzie pogodnie, ale lokalnie popada przelotny deszcz i zagrzmi.

  W czwartek w ciągu dnia na wschodzie i Podkarpaciu wystąpią przelotne opady deszczu. Tam prognozuje są również burze. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 24 st. C na Pomorzu, przez 26-27 w centrum, do 30 st. C na Podkarpaciu. Wiatr, przeważnie słaby i umiarkowany, w porywach burzowych może osiągnąć prędkość do 80 km/h. powieje z południowego zachodu.

  Warunki biometeorologiczne

  W ciągu dnia największa wilgotność powietrza utrzyma się w miejscach uaktywniania się komórek burzowych, to jest na południowym wschodzie kraju. Tutaj przekroczy 70 procent. Najmniejszą zaś - niższą niż 50 proc. - odnotuje się na zachodzie. Na północ od pasa Ziemia Lubuska - Wielkopolska - Mazowsze - Suwalszczyzna będzie nam ciepło, na południe zaś - gorąco. Warunki biometeorologiczne okażą się przeważnie neutralne. W Polsce wschodniej i południowo-wschodniej pogoda wpłynie na nasze samopoczucie niekorzystnie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie 27 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z południowego zachodu. Ciśnienie spada, w południe na barometrach zobaczymy 1005 hPa.

  POZNAŃ

  Pogodnie. Termometry wskażą maksymalnie 26 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie wiał słabo i umiarkowanie. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1007 hPa.

  GDAŃSK

  Pogodnie. Temp. maks. w dzień 24 st.  Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 1019 hPa i spada.

  WROCŁAW

  Pogodnie. Słupki rtęci pokażą maksymalnie 27 kresek. Południowo-zachodni wiatr będzie wiał słabo i umiarkowanie. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1003 hPa.

  KRAKÓW

  Przelotnie popada, może też zagrzmieć. Termometry wskażą maksymalnie 30 st. C. Południowo-zachodni wiatr, przeważnie słaby i umiarkowany, porywach burzowych powieje z prędkością do 90km/h, Ciśnienie spada, w południe wyniesie 991 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy s...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....