Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: miejscami tylko 4 stopnie Celsjusza. Wciąż będzie silniej wiać

  11-11-2017 06:26 Termometry wskażą od 4 do 9 stopni
  Prognoza pogody na dziś: miejscami tylko 4 stopnie Celsjusza. Wciąż będzie silniej wiać

  Dzień zapowiada się pochmurno

  Foto: Flickr (CC BY 2.0)/David Prasad, Film: TVN Meteo

  Sobota zapowiada się pochmurno z lokalnymi przejaśnieniami. Na Wybrzeżu pojawią się silne porywy wiatru, przekraczające nawet 90 kilometrów na godzinę. Spotęgują odczucie chłodu.

  Dzień będzie pochmurny, lecz pojawią się przejaśnienia. Wystąpią również przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 st. C na Suwalszczyźnie przez 7 na północnym zachodzie i w pasie od Wielkopolski przez Śląsk po Małopolskę, do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Wiejący z zachodu wiatr zacznie się powoli uspakajać, jednak pozostanie dość silny i porywisty (40-60 km/h). W województwach północnych jego porywy osiągną prędkość do 60-80 km/h. W strefie brzegowej prognozuje się możliwe przekroczenie 90 km/h. Wiatr stopniowo zacznie słabnąć. Ciśnienie rośnie, w południe w Warszawie wyniesie 993 hPa.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza w ciągu dnia będzie wysoka. W całym kraju przekroczy 80 procent. We wszystkich regionach Polski odczujemy zimno. Pogoda wpłynie na nasze samopoczucie niekorzystnie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Niebo będzie pochmurno. Pojawią się przejaśnienia i przelotne opady deszczu. Temperatura wzrośnie do 6 st. C. Zachodni wiatr okaże się dość silny i porywisty, o prędkości do 60-80 km/h.  Ciśnienie rośnie, w Gdańsku w południe wyniesie 998 hPa.

  KRAKÓW

  Pochmurno, ale z pojawiającymi się przejaśnieniami. Przelotnie popada deszcz. Termometry wskażą maksymalnie 7 st. C. Wiatr okaże się dość silny i porywisty (40-60 km/h). Powieje z zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 991 hPa.

  POZNAŃ

  Będzie pochmurno z przejaśnieniami. Wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura wzrośnie do 7 st. C. Wiatr okaże się dość silny i porywisty, zachodni. Rozpędzi się do 40-60 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 996 hPa.

  WARSZAWA

  Będzie pochmurno z przejaśnieniami. Pojawią się przelotne opady deszczu. Słupki rtęci podskoczą maksymalnie do 6 st. C. Dość silny, zachodni wiatr, okresami powieje w porywach do 60 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe barometry wskażą 993 hPa.

  WROCŁAW

  Niebo będzie pochmurne, lecz pojawią się przejaśnienia. Temperatura wzrośnie do 9 st. C. Dość silny i porywisty wiatr powieje z zachodu. Osiągnie prędkość do 40-60 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe barometry odnotują 994 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • A gdzie wczorajszy deszcz na slasku
  I dzisiejsze ulewy zapowiadane od kilku dni . Czekam na tą zimę stulecia tak samo
  ~Adam /2017-11-11 06:48

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....