Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: miejscami będzie deszczowo. W całym kraju odczujemy chłód

  22-09-2016 06:40 Temperatura do 19 st. C

  Na wschodzie pokropi

  Fot.: Shutterstock, film: TVN Meteo

  W czwartek wyraźnie zarysuje się podział kraju na wschód i zachód. Na wschodzie popada, na zachodzie będzie pogodnie i termometry wskażą tam wyższe temperatury.

  W czwartek we wschodniej części kraju, aż po Warszawę, prognozujemy przelotny deszcz. Będą to jednak bardzo niewielkie opady. Termometry wskażą jedynie 14 st. C w Suwałkach i Białymstoku. Na zachodzie przez cały dzień ma być za to pogodnie. Nie spodziewamy się tam deszczu, a temperatury będą o kilka stopni wyższe. Synoptycy zapowiadają 19 st. C w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, 18 st. C w Zielonej Górze i Wrocławiu. Temperatury w centralnej części Polski wyniosą ok. 18 st. C, w Warszawie, Łodzi. Na południu temperatury również będą umiarkowane - tam wyniosą około 16 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr.

  Warunki biometeo

  Ciśnienie będzie stabilne. Synoptycy przewidują w Warszawie 1007 hPa. Wilgotność powietrza wyniesie ponad 80 proc. w północno-wschodniej części kraju, a im dalej na południe, tym będzie ona niższa. Z powodu zimnego powietrza napływającego do nas z Rosji, odczujemy chłód. Biomet będzie niekorzystny jedynie na wschodzie Polski, w pozostałych miejscach - neutralny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 17 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 1007 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura wyniesie 16 st. C. Wiatr północno-zachodni i północny, słaby i umiarkowany. Barometry w południe w Gdańsku wskażą 1023 hPa.

  POZNAŃ

  Pogodnie. Temperatura wyniesie 18 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Barometry wskażą w południe 1009 hPa.

  WROCŁAW

  Pogodnie. Temperatura wyniesie 18 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Barometry wskażą w południe 1004 hPa.

  KRAKÓW

  Pogodnie. Temperatura wyniesie16 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Barometry wskażą południe 992 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....