Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: lokalnie możliwy deszcz. Do 15 stopni

  16-04-2019 06:24 Biomet będzie korzystny
  Prognoza pogody na lany poniedziałek Foto: Flickr.crom (CC BY-SA 2.0)/Heather Smithers | Video: tvnmeteo.pl

  Czeka nas pogodny dzień, choć w części kraju możemy spodziewać się deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 15 stopni Celsjusza.

  Wtorek będzie przeważnie słoneczny. We wschodnich regionach Polski zachmurzenie wzrośnie i popada deszcz do sześciu litrów na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy od 10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 15 st. C na Dolnym Śląsku. Północno-wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność odnotujemy na wschodzie Polski, wyniesie około 70 procent. Zmniejszać się będzie w kierunku zachodnim. W całym kraju odczujemy komfort termiczny. Pogoda wpłynie korzystnie na nasze samopoczucie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Pogodnie. Termometry pokażą 12 st. C. Z północnego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie będzie się wahać, w Gdańsku w południe wyniesie 1029 hPa.

  KRAKÓW

  Słonecznie. Termometry pokażą 13 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego wschodu. Ciśnienie będzie spadać, w południe na barometrach zobaczymy 992 hPa.

  POZNAŃ

  Słonecznie. Temperatura wzrośnie do 13 st. C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, powieje z północnego wschodu. Ciśnienie będzie spadać, w południe wyniesie 1014 hPa.

  WARSZAWA

  Synoptycy prognozują słoneczny poranek, ale w ciągu dnia zachmurzenie wzrośnie, wieczorem możliwe są opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 12 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego wschodu. Ciśnienie spadnie, w południe na barometrach zobaczymy 1012 hPa.

  WROCŁAW

  Słonecznie. Termometry pokażą 15 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północnego wschodu. Ciśnienie będzie spadać, w południe wyniesie 1009 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...