Informacje
 • Prognoza pogody na dziś:
  lany poniedziałek mokry i wietrzny

  02-04-2018 06:44 Ciśnienie rośnie

  Miejscami powieje silny wiatr

  PAP/EPA/Javier Etxezarreta

  W świąteczny poniedziałek niemal w całej Polsce w pierwszej połowie dnia upłynie pod znakiem słabych opadów śniegu. Będzie się to jednak zmieniać i w drugiej połowie dnia są szanse na przejaśnienia.

  W poniedziałek w województwach zachodnich przeważnie będzie pogodnie. Na pozostałym obszarze kraju wystąpią słabe opady śniegu i postępujące ku wschodowi - wraz z zanikaniem opadów - większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Na Podlasiu pojawią się opady deszczu i śniegu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr na zachodzie będzie słaby i umiarkowany, na wschodzie umiarkowany i dość silny. Powieje w porywach do 70 km/h, z północnego zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 996 hPa.

  Warunki biometeorologiczne

  Największa wilgotność powietrza będzie we wschodniej połowie Polski i wyniesie 90 procent. W całym kraju zapanuje niekorzystny biomet.

  Prognoza pogody dla wybranych miasta

  TRÓJMIASTO

  Poniedziałek zapowiada się pochmurno i z przejaśnieniami. Popada słaby, szybko zanikający śnieg. Na termometrach maksymalnie 4 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach do 65 km/h, z północnego zachodu. Stopniowo będzie się osłabiał. Ciśnienie rośnie, w Gdańsku w południe wyniesie 1006 hPa.

  KRAKÓW

  Niebo pokryją chmury. Miejscami wystąpią przejaśnienia i zanikający śnieg. Temperatura maksymalna wyniesie 7 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy. Powieje z północnego zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe odnotujemy 982 hPa.

  POZNAŃ

  Zapowiada się pochmurno i z przejaśnieniami, ze zanikającym śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie 7 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z północnego zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe odnotujemy 1000 hPa.

  WARSZAWA

  Będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Słabe przelotne opady śniegu mogą znikać w ciągu dnia.  Termometry pokażą maksymalnie 4 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach osiągnie prędkość do 60 km/h. Powieje z północnego zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 996 hPa.

  WROCŁAW

  Prognozuje się zanikający śnieg. Będzie też pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura  maksymalna wyniesie 9 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, z północnego zachodu. Ciśnienie rośnie i w południe odnotujemy 997 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • słońce
  w Nowej hucie własnie swieci słońce
  ~nik /2018-04-02 11:45

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Kolejna już tej wiosny wizyta zimna z północy zacznie się w świąteczny poniedzia...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...