Informacje
 • Prognoza pogody na dziś:
  kolejny śnieżny dzień na południu

  19-03-2018 06:20 Miejscami powieje silniejszy wiatr

  Na południu wystąpią opady śniegu

  PAP/Darek Delmanowicz

  W poniedziałek w południowej części kraju można spodziewać się zachmurzenia i opadów śniegu. Na północy z kolei prognozowana jest słoneczna pogoda.

  W dzień na południu i południowym wschodzie możemy spodziewać się opadów śniegu. Mieszkańcy reszty Polski będą się cieszyć pogodną aurą. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od -4 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 5 st. C na Pomorzu. Powieje słabo i umiarkowanie z kierunku wschodniego. Jedynie na Pogórzu wiatr będzie dość silny, w porywach osiągnie prędkość do 45 km/h. Może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza w poniedziałek będzie dość niska. Na Pomorzu wyniesie poniżej 40 procent. Im dalej na południe, tym będzie wyższa, miejscami przekraczając 60 procent. Przebywający w północnej części kraju odczują chłód, na południu zaś - zimno. Warunki biometeorologiczne na południu i południowym wschodzie okażą się niekorzystne, a w pozostałej części kraju pozostaną neutralne.

  Prognoza pogody dla poszczególnych miast

  WARSZAWA

  Będzie pogodnie. Temperatura wzrośnie do 2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie spada, w południe będzie wynosiło 1003 hPa.

  POZNAŃ

  Będzie słonecznie. Termometry wskażą maksymalnie 3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie spada, w południe osiągnie wartość 1004 hPa.

  GDAŃSK

  Będzie słonecznie. Maksymalna temperatura osiągnie 5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 1017 hPa.

  WROCŁAW

  Pojawią się przelotne opady śniegu. Temperatura wzrośnie do 0 st. C. Wiatr wschodni, umiarkowany, w porywach do 45 km/h, może powodować zawieje śnieżne. Ciśnienie spada, w południe do 998 hPa.

  KRAKÓW

  Okresami spadnie śnieg. Termometry wskażą maksymalnie -4 st. C. Wiatr wschodni, umiarkowany, w porywach do 45 km/h, może powodować zawieje śnieżne. Ciśnienie spada, w południe osiągnie wartość 985 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...