Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: im dalej na północ, tym chłodniej. Lokalnie deszcz

  08-04-2019 06:38 Warunki biometeorologiczne będą zróżnicowane
  Prognoza pogody na lany poniedziałek Foto: Paulius Malinovskis/flickr (CC BY 2.0) | Video: tvnmeteo.pl

  Przed nami dosyć pochmurny poniedziałek, miejscami może popadać deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 20 stopni Celsjusza.

  Polska pozostanie w obszarze obniżonego ciśnienia związanego z niżami znad Zatoki Fińskiej oraz Bałkanów i w ciepłej masie powietrza. Tylko północna część kraju znajdzie się w poniedziałek w strefie frontu chłodnego, za którym zacznie napływać z północy zimne powietrze arktyczne. Z tego powodu na Wybrzeżu zrobi się zimno.

  W poniedziałek na niebie wystąpi małe i umiarkowane zachmurzenie. Jedynie na północy, w górach i na przedgórzu okresami będzie duże. Mogą pojawić się tam również opady deszczu rzędu 1-5 litrów na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna wyniesie od 10 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, przez 18 st. C w centrum, do 20 st. C na Ziemi Lubuskiej. Z północnego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Okresami może przybierać na sile i w porywach osiągać do 50 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza będzie najmniejsza na południu, poniżej 70 procent, i ma rosnąć w kierunku północnym, przekraczając 80 procent. Na przeważającym obszarze kraju spodziewane są korzystne warunki biometeorologiczne, a w części północnej - neutralne i niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, na termometrach zobaczymy maksymalnie 17 st. C. Z południowego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Około południa barometry wskażą 996 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Możliwe opady deszczu, temperatura maksymalna sięgnie 10 st. C. Powieje północno-wschodni, słaby i umiarkowany, a okresami dość silny wiatr. Ciśnienie około południa powinno oscylować w granicach 1013 hPa, rośnie.

  POZNAŃ

  Pogodnie, ale nad ranem mogą utrzymywać się mgły. Termometry pokażą 18 st. C. Z północnego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie około południa dojdzie do 1000 hPa, wolno rośnie.

  WROCŁAW

  Pogodnie, nad ranem możliwe mgły. Na termometrach 19 st. C. Powieje północno-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie około południa dojdzie do 993 hPa, wolno rośnie.

  KRAKÓW

  Pogodnie, ale rano mogą utrzymywać się mgły. Temperatura wyniesie 19 st. C. Wiatr będzie północno-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około północy wyniesie 992 hPa, lekko się waha.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...