Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: gorąco i upalnie. Miejscami pojawią się burze

  25-08-2019 06:20 Warunki biometeo będą niekorzystne
  Prognoza pogody na wtorek Foto: PAP/Marcin Bielecki | Video: tvnmeteo.pl

  Zapowiada się pogodna i upalna niedziela. Termometry pokażą maksymalnie 31 stopni Celsjusza. Na południu może zagrzmieć.

  Niedziela przyniesie na południu przelotne opady deszczu i burze - miejscami z gradem. W pozostałych regionach możemy liczyć na słońce. Termometry pokażą maksymalnie od 26 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 31 st. C na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej. Powieje słaby i umiarkowany, wschodni wiatr. Jedynie w porywach burzowych będzie przybierał na sile i rozpędzi się do 90 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Na przeważającym obszarze kraju wilgotność powietrza utrzyma się w granicach 50 procent. Jedynie na południu może wzrosnąć do 60 procent. Na przeważającym obszarze kraju odczujemy gorąc, a w części południowo-zachodniej - upał. Warunki biometeo będą niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Będzie bezchmurnie bądź zachmurzenie okaże się małe. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 28 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, wschodni wiatr. Ciśnienie po południu dosięgnie 1010 hPa i będzie spadać.

  POZNAŃ

  Prawie bezchmurnie, na termometrach zobaczymy maksymalnie 29 st. C. Ze wschodu wiać będzie słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie po południu dosięgnie 1011 hPa i będzie spadać.

  GDAŃSK

  Bezchmurne, choć na na niebie mogą pojawić się niewielkie chmury. Temperatura sięgnie maksymalnie 27 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie po południu dojdzie do 1025 hPa i będzie spadać.

  WROCŁAW

  Rano powinno być słonecznie, po południu możliwa jest burza. Termometry wskażą maksymalnie 30 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje ze wschodu. Jedynie podczas burz jego prędkość może wzrosnąć do 90 km/h. Ciśnienie będzie spadać, po południu dojdzie do 1006 hPa.

  KRAKÓW

  Rano będzie na ogół słonecznie, po południu możliwa jest burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 29 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr ze wschodu, ale w porywach burzowych rozpędzi się do 90 km/h. Ciśnienie po południu dojdzie do 994 hPa i będzie spadać.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...