Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: gorąca sobota z burzami. Może pojawić się grad

  02-06-2018 06:38 Na termometrach nawet 30 stopni

  Burzowy sobota

  Shiva Smyth/ pexls (CC0 License)

  Prognozuje się opady deszczu oraz gwałtowne burze z porywistym wiatrem. Biomet okaże się niekorzystny.

  W sobotę prognozuje się przelotne opady deszczu i burze. Miejscami niewykluczone są opady gradu. W dzień wartości temperatury będą sięgać od 26 stopni Celsjusza na Pomorzu i Suwalszczyźnie do 30 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, w porywach burzowych będzie wiać z prędkością do 90 kilometrów na godzinę. Wiatr okaże się południowo-wschodni od zachodu, skręcający na północny.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Najmniejszą wilgotność powietrza odnotujemy na krańcach północno-wschodnich, wyniesie tam ona poniżej 50 procent. Będzie się zwiększać w kierunku południowo-zachodnim do wartości powyżej 60 procent. W całym kraju subiektywne odczucie temperatury będzie upalne, a warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Synoptycy prognozują przelotne opady deszczu i burze. Niewykluczone są opady gradu. Temperatura dojdzie w dzień do 28 st. C. Południowo-wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, w porywach burzowych może osiągać do 90 km/h. W południe barometry wskażą 1000 hPa, synoptycy prognozują spadek ciśnienia.

  POZNAŃ

  Prognozuje się przelotny deszcz i burze. Mogą też wystąpić opady gradu.  Temperatura wzrośnie do 28 st. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północy, w porywach burzowych może osiągać do 90 km/h. W południe barometry pokażą 1002 hPa, spodziewany jest spadek ciśnienia.

  GDAŃSK

  Mogą wystąpić przelotne opady deszczu i burze z gradem. Termometry wskażą maksymalnie 26 st. C. Wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, w porywach burzowych będzie osiągał do 90 km/h. W południe ciśnienie wyniesie 1012 hPa, będzie spadać.

  WROCŁAW

  Możliwe są przelotne opady deszczu i burze. Niewykluczone jest, że spadnie grad. Termometry wskażą maksymalnie 29 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr będzie północno-zachodni, ale w porywach burzowych może osiągać do 90 km/h. W południe ciśnienie wyniesie 998 hPa i będzie spadać.

  KRAKÓW

  W sobotę możliwe są przelotne opady deszczu i burze. Niewykluczone, że spadnie też grad. Temperatura dojdzie w dzień do 30 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-wschodni wiatr, w porywach burzowych może wiać z prędkością do 90 km/h. Barometry w południe pokażą 986 hPa, synoptycy prognozują spadek wartości ciśnienia.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...