Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: gorąca
  i słoneczna środa

  04-07-2018 06:27 Na termometrach do 30 stopni

  Słoneczna środa

  wuestenigel /Visualhunt (CC BY 2.0)

  W środę synoptycy prognozują słoneczne niebo, a miejscami także upał. Niewielkie zachmurzenie możliwe jest na północnym wschodzie.

  W ciągu dnia mieszkańcy prawie całej Polski będą cieszyć się słoneczną aurą. Na północnym wschodzie może się nieco chmurzyć. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 21 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 27 w Wielkopolsce i na Ziemi Łódzkiej, do 30 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza w ciągu dnia będzie się na ogół wahać w granicach 50-60 procent. Na zachodzie i południowym zachodzie odczujemy upał, w regionach północno-wschodnich i części Lubelszczyzny komfort termiczny, a na pozostałym obszarze gorąco. Pogoda w całej Polsce wpłynie na samopoczucie korzystnie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Na ogół będzie słonecznie. Temperatura dojdzie do 27 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie waha się, w Gdańsku w południe odnotujemy 1012 hPa.

  KRAKÓW

  Środa będzie pogodna. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 27 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 985 hPa.

  POZNAŃ

  Zapowiada się słoneczny dzień. Temperatura maksymalna wyniesie 27 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie spada, w południe na barometrach zobaczymy 1004 hPa.

  WARSZAWA

  Na ogół słonecznie, będzie też pochmurno z przejaśnieniami. Okresami może popadać przelotny deszcz. Temperatura wzrośnie do 25 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie waha się, w południe odnotujemy 1000 hPa.

  WROCŁAW

  Zapowiada się pogodny dzień. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 30 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu. Ciśnienie spada, w południe odnotujemy 1000 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...