Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: dzień pod znakiem przelotnych opadów

  09-10-2019 06:10 Biomet będzie niekorzystny
  Prognoza pogody na środę Foto: Susanne Nilsson/flickr.com (CC BY-SA 2.0) | Video: tvnmeteo.pl

  Przelotne opady deszczu, które pojawią się w środę, swoim zasięgiem obejmą cały kraj. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 17 stopni Celsjusza. Spodziewać się należy nieco silniejszych porywów wiatru.

  W środę w całym kraju może przelotnie popadać deszcz. Tylko początkowo na wschodzie opady będą ciągłe. Temperatura maksymalna wyniesie od 12 stopni Celsjusza na Rzeszowszczyźnie do 17 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje południowo-zachodni, umiarkowany wiatr. W porywach osiągnie do 50 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Na przeważającym obszarze kraju wilgotność będzie oscylować w granicach 70 procent. Przekroczy tę wartość na południowym wschodzie. Odczujemy komfort termiczny i wilgoć, a pogoda niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 16 st. C. Umiarkowany wiatr, w porywach rozpędzający się do 50 km/h, powieje z południowego zachodu. Ciśnienie rośnie, po południu dojdzie do 997 hPa.

  POZNAŃ

  Przelotnie popada deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 16 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach dojdzie do 50 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie rośnie, po południu wyniesie 997 hPa.

  GDAŃSK

  Przelotnie popada deszcz. Maksymalnie na termometrach zobaczymy 15 st. C. Powieje umiarkowany wiatr z południowego zachodu, w porywach osiągnie do 50 km/h. Ciśnienie rośnie, po południu zobaczymy na barometrach 1007 hPa.

  WROCŁAW

  Przelotnie popada deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 17 st. C. Powieje umiarkowany wiatr z południowego zachodu, w porywach osiągnie do 50 km/h. Ciśnienie rośnie, po południu wyniesie 996 hPa.

  KRAKÓW

  Przelotnie popada deszcz. Na termometrach zobaczymy 15 st. C. Południowo-zachodni wiatr powieje umiarkowanie, w porywach rozpędzi się do 50 km/h. Ciśnienie rośnie, po południu dojdzie do 987 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...