Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: dzień pod znakiem
  przelotnego deszczu i silnego wiatru

  03-11-2019 06:04 Biomet będzie niekorzystny
  Prognoza pogody na czwartek 7.11 Foto: Susanne Nilsson/flickr.com (CC BY-SA 2.0) | Video: tvnmeteo.pl

  W niedzielę w całym kraju należy spodziewać się słabych opadów deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 17 stopni Celsjusza. Powieje silniejszy wiatr, a w górach halny.

  Na niedzielę synoptycy prognozują w całym kraju niewielkie opady deszczu. Temperatura wyniesie od 11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 17 st. C na Podkarpaciu. Południowy wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie do 55 kilometrów na godzinę. W Tatrach uwaga na wiatr halny. Przewiduje się, że na Kasprowym Wierchu porywy mogą rozpędzić się do 130 km/h.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Na wschodzie wilgotność powietrza wyniesie około 60 procent. Im dalej na zachód, tym będzie wyższa  do powyżej 70 procent. Odczujemy komfort termiczny, ale może być wietrznie. Biomet w całym kraju okaże się niekorzystny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Możliwy jest przelotny deszcz. Na termometrach zobaczymy 14 st. C. Południowy wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach rozpędzi się do 55 km/h. Ciśnienie spada, po południu barometry wskażą 982 hektopaskali.

  POZNAŃ

  Przelotnie popada deszcz. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie 15 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr z południa, w porywach jego prędkość osiągnie do 55 km/h. Ciśnienie spada, po południu wyniesie 981 hPa.

  GDAŃSK

  Przelotnie popada deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 12 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr z południa, w porywach osiągnie do 55 km/h. Ciśnienie spada, po południu osiągnie 994 hPa.

  WROCŁAW

  Możliwy jest przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 16 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr z południa, w porywach osiągnie do 55 km/h. Ciśnienie spada, po południu 982 hPa.

  KRAKÓW

  Możliwy jest przelotny deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 17 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr z południa. W porywach rozpędzi się do 55 km/h. Ciśnienie spada, po południu osiągnie 976 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...