Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: dzień będzie pochmurny, ale wyjątkowo ciepły

  30-10-2018 06:20 Temperatura dojdzie do 22 stopni Celsjusza
  Prognoza pogody na wtorek Foto: Shuterstock | Video: tvnmeteo.pl

  Duże zachmurzenie, przelotny deszcz i porywisty wiatr - aura nie będzie rozpieszczać. Biomet będzie niekorzystny, ale temperatura miejscami dojdzie do 22 stopni Celsjusza. W górach powieje wiatr fenowy, lokalnie wystąpią burze.

  Wtorek upłynie pod znakiem umiarkowanego i dużego zachmurzenia oraz deszczu. Z zachodu na wschód będzie się przemieszczać strefa przelotnych opadów deszczu. W Karpatach mogą pojawić się lokalne burze. Na termometrach zobaczymy od 16 st. C na Suwalszczyźnie, przez 20 st. C w centrum kraju, do 22 st. na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr z południowego wschodu. W porywach rozpędzi się do 60-80 km/h. W górach wystąpi silny wiatr fenowy - w Tatrach halny - z porywami do 140 km/h.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Największą wilgotność powietrza odnotujemy na północy oraz wschodzie kraju. Wyniesie ona ponad 80 procent. Będzie spadać w kierunku południowo-zachodnim. W większości kraju odczujemy ciepło, zaś na północy komfort termiczny. Biomet będzie przeważnie niekorzystny, ale na zachodzie kraju okaże się neutralny lub korzystny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie umiarkowane i duże. Mogą pojawić się przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 20 st. C. Wiatr z kierunku południowo-wschodniego okaże się umiarkowany i dość silny, a w porywach rozpędzi się do 60 km/h. Około południa ciśnienie będzie wahać się w okolicy 997 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie duże i umiarkowane. Może też przelotnie popadać. Termometry pokażą maksymalnie 17 st. C. Południowo-wschodni wiatr okaże się umiarkowany i dość silny. W porywach osiągnie prędkość do 60 km/h. Ciśnienie w południe będzie się wahać się w okolicy 1005 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie umiarkowane i duże. Wystąpią przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 19 st. C. Wiatr powieje umiarkowanie i dość silnie, z południowego wschodu. W porywach osiągnie prędkość do 60 km/h. Ciśnienie będzie się wahać. W południe barometry pokażą 990 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie 20 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach rozpędzi się do 60 km/h. W południe ciśnienie będzie oscylować wokół 989 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie umiarkowane i duże. Popada też przelotny deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 20 st. C. Wiatr powieje z południowego wschodu, umiarkowanie i dość silnie. Porywy osiągną prędkość do 60 km/h. Ciśnienie będzie się wahać. Około południa na barometrach zobaczymy 982 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...