Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: do 26 stopni, przelotny deszcz

  02-08-2019 06:27 Prognozowane są przelotne opady deszczu
  Prognoza pogody na piątek Foto: infomatique/Visual Hunt (CC BY-SA 2.0) | Video: tvnmeteo.pl

  W piątek miejscami przelotnie popada deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 26 stopni Celsjusza.

  Na piątek synoptycy prognozują zachmurzenie zmienne. Miejscami popada przelotnie do pięciu litrów deszczu na metr kwadratowy. Termometry wskażą maksymalnie od 19 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 26 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z północnego zachodu.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Na południowo-zachodnim krańcu Polski wilgotność względna powietrza wyniesie około 70 procent. W pasie od Pomorza Zachodniego, przez Wielkopolskę, po Podkarpacie wzrośnie powyżej 70 procent, a na północnym wschodzie spadnie poniżej tej wartości. W całym kraju odczujemy komfort termiczny, a warunki biometeorologiczne będą neutralne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie zmienne, temperatura maksymalna dojdzie do 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z północnego zachodu. Ciśnienie spada. W Gdańsku w południe dojdzie do 1013 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie zmienne, temperatura maksymalna dojdzie do 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z północnego zachodu. Ciśnienie spada, w południe dojdzie do 983 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie zmienne i przelotny deszcz, temperatura maksymalna wyniesie 24 st. C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z północnego zachodu. Ciśnienie spada, w południe dojdzie do 1002 hPa.

  WARSZAWA

  Zachmurzenie zmienne, termometry wskażą maksymalnie 23 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu. Ciśnienie waha się, w południe dojdzie do 1000 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie zmienne, synoptycy zapowiadają maksymalnie 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z północnego zachodu. Ciśnienie w południe dojdzie do 998 hPa, spada.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...