Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: deszcz, lokalnie burze, do 21 stopni

  09-07-2019 06:03 Biomet w większości kraju będzie niekorzystny
  Prognoza pogody na wtorek Foto: frank carman/flickr.com (CC BY 2.0) | Video:  

  We wtorek w wielu regionach wystąpią opady deszczu. Lokalnie prognozowane są także burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 21 stopni Celsjusza.

  W ciągu dnia wystąpi zachmurzenie umiarkowane i duże. Na południowym zachodzie kraju nie powinno padać, poza tym okresami może spaść do 5-20 litrów deszczu na metr kwadratowy, a na wschodzie oraz w Karpatach niewykluczone są burze. Maksymalna temperatura sięgnie od 17 stopni Celsjusza na Wybrzeżu i Warmii, przez 20 st. C w centrum kraju, do 21 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Z zachodu i północnego zachodu powieje umiarkowany, okresami dość silny watr. W burzach rozpędzi się do 90 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Na północnym wschodzie kraju wilgotność względna powietrza może wynieść więcej niż 80 procent. W paśmie od woj. zachodniopomorskiego do śląskiego wilgotność wyniesie od 70 do 80 procent, natomiast mieszkańcy południowego zachodu kraju mogą się spodziewać wilgotności na poziomie poniżej 70 procent. W północnej i wschodniej części Polski odczujemy chłód, a w południowej i zachodniej komfort termiczny. W niemal całej Polsce biomet będzie niekorzystny, jedynie na południowym zachodnie okaże się neutralny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

   

  Zachmurzenie kłębiaste duże z przejaśnieniami, okresami popada deszcz, możliwa jest również burza. Termometry wskażą maksymalnie 18 st. C. Z zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach rozpędzi się do 50-60 km/h. Ciśnienie w Warszawie spada, około południa dojdzie do 995 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie duże, kłębiaste, z przejaśnieniami. Okresami spadnie deszcz. Termometry wskażą maksymalnie 17 st. C. Z północnego zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr, który w porywach rozpędzi się do 60 km/h. Ciśnienie spada, około południa wyniesie 1009 hPa.

  POZNAŃ

   

  Duże zachmurzenie kłębiaste z przejaśnieniami i okresowymi opadami deszczu. Temperatura wyniesie maksymalnie 20 st. C. Powieje wiatr północno-zachodni, umiarkowany i dość silny. W porywach rozpędzi się do 60 km/h. Ciśnienie spada, około południa sięgnie 1002 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie kłębiaste, małe i umiarkowane. Termometry wskażą do 21 st. C. Wiatr powieje z północnego zachodu, umiarkowanie i dość silnie, w porywach osiągając prędkość do 60 km/h. Ciśnienie spada, około południa sięgnie 999 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, okresami może padać deszcz. Termometry wskażą do 20 st. C. Powieje wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h. Ciśnienie spada, około południa dojdzie do 987 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...