Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: deszcz i burze

  13-08-2019 06:17 Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne
  Prognoza pogody na środę Foto: pixabay | Video: tvnmeteo.pl

  Wtorek okaże się deszczowy w większości województw. Może również zagrzmieć.

  We wtorek należy spodziewać się zmiennego zachmurzenia oraz przelotnego deszczu. Na Pomorzu, Kujawach, Ziemi Lubuskiej, Wielkopolskiej oraz w Małopolsce i na Podkarpaciu możliwe są także burze z opadami rzędu 10-20 litrów deszczu na metr kwadratowy oraz porywami wiatru do 60-80 kilometrów na godzinę. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 22 st. C na Suwalszczyźnie do 28 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego zachodu.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Największa wilgotność powietrza prognozowana jest na północnym zachodzie i południowym wschodzie Polski. W całym kraju będziemy odczuwać komfort termiczny. Pogoda wpłynie jednak niekorzystnie na nasze samopoczucie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie zmienne. Pojawią się przelotny deszcz i burze z opadami rzędu 10-20 l/kw. i porywami wiatru osiągającymi do 60-80 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie 24 st. C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z południowego zachodu. W południe ciśnienie spadnie do 1012 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie zmienne. Wystąpią przelotne opady deszczu i burze, podczas których spadnie do 10-20 l/mkw. deszczu, a porywy wiatru osiągną prędkość do 60-80 km/h. Termometry pokażą maksymalnie 26 st. C. Powieje południowo-zachodni wiatr, będzie słaby i umiarkowany. W południe ciśnienie wzrośnie do 986 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie zmienne. Prognozowane są przelotne opady deszczu i burze, podczas których spodziewać się należy opadów rzędu 10-20 l/mkw. i porywów wiatru do 60-80 km/h. Temperatura maksymalna sięgnie 25 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego zachodu. W południe ciśnienie osiągnie 1003 hPa.

  WARSZAWA

  Zachmurzenie zmienne. Prognozowane są także przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 24 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego zachodu. Ciśnienie w południe wyniesie 1002 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie zmienne. Należy spodziewać się przelotnego deszczu i burz z opadami rzędu 10-20 l/mkw. oraz porywami wiatru do 60-80 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie 27 st. C. Południowo-zachodni wiatr powieje słabo i  umiarkowanie. Do południa ciśnienie wzrośnie do 1000 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...